Ana SayfaGündemHükümetten Domates Hamlesi Geliyor!

Hükümetten Domates Hamlesi Geliyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Erdoğan ve Putin arasında yapılan görüşmelerin ardından ilişkiler normalleştirilmeye başlandı. Anlaşılamayan domates ihracatı sonrasında yeni bir karar verildi. Hükümet tarafından yeni bir planın harekete geçirileceği öğrenildi. 

Türkiye ile Rusya arasında iki yıl önce yaşanan uçak krizinin ardından ilişkilerin bozulduğu öğrenilmişti. Rusya tarafından uygulanan ekonomik yaptırımların ardından en çok etkilenen durumun domates ihracatı olduğu öğrenildi. İlişkilerin normalleştirilmeye başlamasının ardından tüm sorunlar çözüme kavuşturulmaya başlandı. Ancak tek çözülemeyen sorunun domates ihracatı olduğu tespit edildi. Geçtiğimiz günlerde Rusya ziyareti sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Putin arasında bir görüşme yapıldı. Domates sorunun bu görüşme ile bir kez daha gündeme taşındığı öğrenildi. 

Daha önce yapılan açıklamalar sırasında domates ihracatı konusunda bir ara formüllerin gündeme getirilebileceği tespit edilmişti. Bunun ardından ara formülün ne olacağı merak konusu haline geldi. Mevsimlik domates ihracatının gerçekleştirilmesi planlandı. Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek ilerleyen günlerde Rus yetkililerle tekrar bir görüşme yapacağını açıkladı. Mevsimlik ihracat ile birlikte çiftçilerin sorunlarının da çözüme kavuşturulması bekleniyor. Bu sistemle birlikte Aralık Mart ayları arasında ihracatın açılması talep edilecekken diğer süreler içerisinde kapatılması bekleniyor. Yapılan önerinin Rusya tarafından nasıl karşılanacağı ise merak konusu haline geldi. 

Ortaya çıkan sorunlar ve ihracat oranında meydana gelen azalma sonrasında ihracat fiyatlarının arttığı da tespit edildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sonraki günlerde yaptıkları açıklamaların ardından domates sorununu gündeme çok getirmenin ve merkeze getirmenin doğru olmayacağını dile getirmiş oldu. Konu hakkında çalışmalar devam ediyor. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.