Ekonomi Bakanlık O Haberi Yalanladı!

Bakanlık O Haberi Yalanladı!

Son Güncelleme:

Bir gazete çıkan ‘’ Yandaşa Kıyak’’ başlıklı haberin ardından Maliye Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Konu hakkında yapılan yazılı açıklamada Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili olan haberde kasıtlı olarak yalan söylendiği, haberin maksatlı ve kötü niyetli olduğu belirtilirken yapılan düzenlemenin Anayasa ve vergi hukukunun temel kurallarına uygun olduğunun altı çizildi. Haberin kesinlikle gerçeği yansıtmadığının belirtildiği açıklamada, haberin maksatlı yapıldığı belirtildi.

Yalan Haber

Yarın TBMM’de görüşülmesi planlanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile kesinlikle Bakanlar Kurulu’na borç ötelenmesi yapılacak firmaların belirlenmesi ile ilgili bir yetki verilmesinin söz konusu olmadığının altı çizildi. Haberde borcu ötelenecek firmalar ile ilgili kriterlerin belirsiz olduğu ifade edilirken yetkililer bu ifadenin doğru olmadığını borcu ötelenecek firmaların kriterlerinin Bakanlar Kurulu tarafından belirleneceğini belirtti.

Hükümete Yakın Şirketlere Kolaylık

Haberde hükümete yakın şirketlerin borçlarında kolaylık sağlanması ile ilgili vurgu yapıldığını belirten yetkililer, bu ifadenin maksatlı olduğunu Bakanlar Kurulu’nun sadece genel kriterleri belirleyeceğini, hiçbir şekilde şirket ya da borçlu bazında bir karar vermenin söz konusu olmayacağını söyledi. Yetkililer hiçbir şekilde hiç kimseye özel bir imkân sağlanmasının söz konusu olmadığını, yeni sistemde verilen yetkinin amacının uygulamanın hesap verilebilir bir sistem ile yapılmasını sağlamak olduğunun altını çizdi.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,422BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,626TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,536TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler