Ana SayfaEkonomiBakanlık O Haberi Yalanladı!

Bakanlık O Haberi Yalanladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bir gazete çıkan ‘’ Yandaşa Kıyak’’ başlıklı haberin ardından Maliye Bakanlığı tarafından yazılı bir açıklama yapıldı. Konu hakkında yapılan yazılı açıklamada Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile ilgili olan haberde kasıtlı olarak yalan söylendiği, haberin maksatlı ve kötü niyetli olduğu belirtilirken yapılan düzenlemenin Anayasa ve vergi hukukunun temel kurallarına uygun olduğunun altı çizildi. Haberin kesinlikle gerçeği yansıtmadığının belirtildiği açıklamada, haberin maksatlı yapıldığı belirtildi.

Yalan Haber

Yarın TBMM’de görüşülmesi planlanan Bazı Alacakların Yeniden Yapılandırılması ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Teklifi ile kesinlikle Bakanlar Kurulu’na borç ötelenmesi yapılacak firmaların belirlenmesi ile ilgili bir yetki verilmesinin söz konusu olmadığının altı çizildi. Haberde borcu ötelenecek firmalar ile ilgili kriterlerin belirsiz olduğu ifade edilirken yetkililer bu ifadenin doğru olmadığını borcu ötelenecek firmaların kriterlerinin Bakanlar Kurulu tarafından belirleneceğini belirtti.

Hükümete Yakın Şirketlere Kolaylık

Haberde hükümete yakın şirketlerin borçlarında kolaylık sağlanması ile ilgili vurgu yapıldığını belirten yetkililer, bu ifadenin maksatlı olduğunu Bakanlar Kurulu’nun sadece genel kriterleri belirleyeceğini, hiçbir şekilde şirket ya da borçlu bazında bir karar vermenin söz konusu olmayacağını söyledi. Yetkililer hiçbir şekilde hiç kimseye özel bir imkân sağlanmasının söz konusu olmadığını, yeni sistemde verilen yetkinin amacının uygulamanın hesap verilebilir bir sistem ile yapılmasını sağlamak olduğunun altını çizdi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.