Akdeniz Elektrik tarafından kamu personeli için özel bir elektrik tarifesinin hazırlandığı öğrenildi. Memur ve emekliler için elektrik faturalarında indirimin sağlanacağı öğrenildi. 

Akdeniz Enerji şirketi tarafından Türkiye genelinde bir tarifenin başlatıldığı açıklandı. Enerjim Kamu ismi verilen yeni bir kampanya sonrasında Türkiye genelinde elektrik hizmeti veren şirketin kamu personeline özel bazı imkanlar sundukları ortaya çıktı. Kamu personelini hedef alan ilk ve tek kampanyanın Akdeniz elektrik tarafından gerçekleştirildiği açıklandı. Yapılan kampanyalı satışlardan kamuda çalışan kişilerin yanı sıra emeklilerin de yararlanabilecekleri belirlendi. 

Tarifeden aylık elektrik faturasının 82 lira ve üzerinde olan kamu çalışanları ile emeklilerin sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekleri belirlendi. Hizmetten yararlanıldığı takdirde ulusal elektrik birim fiyatı üzerinden bir indirimin yapılacağı öğrenildi. Yüzde 5 oranında bir indirimin yapılması planlanıyor. Kamu personeli ile birlikte serbest tüketici hakkı olan 3 adet yakını da bu indirimlerden sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekler. Yapılan değerlendirmelere göre emekli kamu personelleri düşünüldüğü çalışan kamu personellerinin sayısı da 3.3 milyon kişiye ulaşıyor. Sayı düşünüldüğü zaman yapılacak indirimin miktarı da dikkat çekiyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Türkiye genelinde şimdiye kadar herhangi bir kampanyanın kamu personellerini ve emeklileri kapsamadığı ortaya çıktı. Yapılan yeni kampanyanın şimdiden ilgi gördüğü öğrenildi. 

Yapılan kampanya ile birlikte elektrik abonelerinin farklı yöndeki ihtiyaçlarına bu şekilde yanıt verilebildiği tespit edildi. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin serbest tüketici şartlarını taşımaları gerektiği ifade edildi. Bunun ardından kamu personel kimliği ile birlikte başvurularını gerçekleştirmeleri gerektiği planlanıyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

two × four =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.