Gündem Memur ve Emekliye Elektrik Faturalarında İndirim!

Memur ve Emekliye Elektrik Faturalarında İndirim!

Son Güncelleme:

Akdeniz Elektrik tarafından kamu personeli için özel bir elektrik tarifesinin hazırlandığı öğrenildi. Memur ve emekliler için elektrik faturalarında indirimin sağlanacağı öğrenildi. 

Akdeniz Enerji şirketi tarafından Türkiye genelinde bir tarifenin başlatıldığı açıklandı. Enerjim Kamu ismi verilen yeni bir kampanya sonrasında Türkiye genelinde elektrik hizmeti veren şirketin kamu personeline özel bazı imkanlar sundukları ortaya çıktı. Kamu personelini hedef alan ilk ve tek kampanyanın Akdeniz elektrik tarafından gerçekleştirildiği açıklandı. Yapılan kampanyalı satışlardan kamuda çalışan kişilerin yanı sıra emeklilerin de yararlanabilecekleri belirlendi. 

Tarifeden aylık elektrik faturasının 82 lira ve üzerinde olan kamu çalışanları ile emeklilerin sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekleri belirlendi. Hizmetten yararlanıldığı takdirde ulusal elektrik birim fiyatı üzerinden bir indirimin yapılacağı öğrenildi. Yüzde 5 oranında bir indirimin yapılması planlanıyor. Kamu personeli ile birlikte serbest tüketici hakkı olan 3 adet yakını da bu indirimlerden sorunsuz bir şekilde yararlanabilecekler. Yapılan değerlendirmelere göre emekli kamu personelleri düşünüldüğü çalışan kamu personellerinin sayısı da 3.3 milyon kişiye ulaşıyor. Sayı düşünüldüğü zaman yapılacak indirimin miktarı da dikkat çekiyor. Şirket tarafından yapılan açıklamalar sonrasında Türkiye genelinde şimdiye kadar herhangi bir kampanyanın kamu personellerini ve emeklileri kapsamadığı ortaya çıktı. Yapılan yeni kampanyanın şimdiden ilgi gördüğü öğrenildi. 

Yapılan kampanya ile birlikte elektrik abonelerinin farklı yöndeki ihtiyaçlarına bu şekilde yanıt verilebildiği tespit edildi. Bu kampanyadan yararlanmak isteyen kişilerin serbest tüketici şartlarını taşımaları gerektiği ifade edildi. Bunun ardından kamu personel kimliği ile birlikte başvurularını gerçekleştirmeleri gerektiği planlanıyor. 

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler