HSBC’den Anında İhtiyaç Kredisi

Müşterilerine sundukları hızlı ve duyarlı çözüm önerileri ile üstün performans seviyesine ulaşmayı hedefleyen, önceliklileri ilk sıraya koyup süreçleri belirleyen, uzun vadeli bakış açısına sahip olan HSBC, 48 ay vadeli ihtiyaç kredisi kampanyası düzenledi.

HSBC ihtiyaç kredisi kampanyası 31 Aralık 2017 tarihine kadar geçerli olup, kredi kampanyasından yararlanmak isteyen müşterilerine banka çeşitli başvuru kanalları imkanları sunmuştur. Şubeye gitmeden internet bankacılığı ve mobil bankacılık üzerinden başvuru yapmak imkanı tanıyan HSBC, uygun faizli ihtiyaç kredisi kampanyası düzenlemiştir.

HSBC ihtiyaç kredisi faiz oranları yüzde 1,37’den başlamaktadır. 6 ile 24 ay arasındaki vadelerde yüzde 1,37 oranında faiz uygulayan banka 25 ile 48 ay arasındaki vadelerde yüzde 1,45  oranında faiz uygulamaktadır.

HSBC ihtiyaç kredisi kapsamında 36 ay vadeli 10 bin Türk Lirası tutarında kredi imkanından yararlanmak isteyen HSBC müşterileri aylık yüzde 1,45 oranında faiz ödemesi yapmaları gerekmektedir. Bu kapsamda aylık ödenmesi gereken kredi tutarı ise 371,69 Türk Lirası yapmaktadır. Geri ödenecek tutar yüzde 1,45 faiz ile 14 bin 195,84 Türk Lirasına tekabül etmektedir.

Bankalar müşterilerinin aldıkları kredi tutarının belli bir oranı kadar dosya masrafı almaktadırlar. Bu oran her bankada sabit olup, binde beştir. 10 bin Türk Lirası için bu tutar 50 Türk Lirası yapmaktadır.

İhtiyaç kredisi başvurusu için banka şubesine gidecek olan müşterilerin yanlarında bankanın istediğini belgeleri bulundurmaları gerekmektedir. Bu belgelerden biri kimlik belgesidir. Türk vatandaşlarının nüfus cüzdanı, ehliyet ya da pasaport getirmeleri, yabancı uyruklu vatandaşların ise pasaport ya da oturma izin belgelerini getirmeleri gerekmektedir. Buna ek olarak gelir belgesi, ikametgah belgesi getirilmesi zorunlu olup, banka gerekli gördüğü durumlarda dahilinde müşterilerden ek bir takım belgeler ve kefil talep edebilmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.