Advert Advert Advert

Düğün Masraflarınızı Çeyiz Hesap İle En Kolay Şekilde Halledin!

Düğün Masraflarınızı Çeyiz Hesap İle En Kolay Şekilde Halledin!
Düğün Masraflarınızı Çeyiz Hesap İle En Kolay Şekilde Halledin! Pınar Çürük -

Ziraat Bankası, evlenmeyi düşünen gençler için yüzde 20'ye kadar devlet katkısı barındıran Çeyiz Hesabı kampanyası ile birlikte, borçlanmadan birikim yaparak düğünlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor.

Ziraat Bankası, evlenmeyi düşünen gençler için yüzde 10 devlet katkısı barındıran Çeyiz Hesabı kampanyası ile birlikte, borçlanmadan birikim yaparak düğünlerini gerçekleştirmelerine olanak sağlıyor.

24 yaşını doldurmamış ve ilk evliliğini yapacak olan tüm Türk vatandaşları için düzenlenen Çeyiz Hesabı kampanyası devlet katkısı olanağı, evlilik tarihinden önce en az 3 yıl boyunca düzenli ödeme yaparak devlet katkısından faydalanabiliyorlar. 27 yaşını doldurmadan ilk evliliklerini yapıp, evlilik tarihi sonrasındaki 6 ay içerisinde tüm belgeleri ile birlikte Ziraat Bankası şubelerine başvurarak devlet katkısını birikim hesaplarına yansıtabilmekteler.

Düzenli ödeme yapmayanlar için devlet katkısı desteği sunmayan Ziraat Bankası, yapılan birikim için ödenen aylık tutara göre farklı oranlarda devlet katkısı sunmaktadır. 36 ila 47 ay arasında vade tercihlerine yüzde 10 oranında devlet katkısı sağlanırken, 48 ila 59 ay arasında vade tercihi yapanlara yüzde 15 oranında, 60 ay ve üzerinde vade tercihi yapanlara ise yüzde 20 oranında devlet katkısı uygulaması gerçekleştirilmektedir.

Düzenli yapılan ödemelerde, üst sınırı aşmamak kaydı ile ara ödeme yapılmasına da olanak sağlayan Ziraat Bankası, hesabın açılış tarihi itibariyle bir defaya mahsus olmak üzere üst sınırı aşan bir tutarda yatırım yapmanıza olanak sağlıyor.

Sadece Türk Lirası cinsinden açılabilen bir hesap olan Ziraat Bankası Çeyiz Hesabı, ortak hesap olarak açılamamakla birlikte ​aylık ödemelerde asgari birikim tutarı 109 Türk Lirası olurken, 3 aylık periyotlar ile yapılan ödemelerde aylık asgari birikim tutarı 328 Türk Lirası'na tekabül ediyor.

 

Ziraat Bankası Yatırım Mevduat Çeyiz Hesabı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
Halkbank'tan Şehit Yakınları ve Gaziler için Masrafsız İhtiyaç Kredisi Kampanyası!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!
BDDK Başkanı Akben: Türk Bankacılık Sistemi Sağlam!