Ana SayfaEkonomiIMF Başkanı, Ekonomik Kriz Konusunda Açıklama Yaptı!

IMF Başkanı, Ekonomik Kriz Konusunda Açıklama Yaptı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Uluslararası Para Fonu IMF’nin Başkanı olan Christine Lagarde, küresel düzeyde bir ekonomik kriz daha yaşanabileceği açıklamasında bulundu.

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Merkez Bankası’nın 70 yaşındaki Başkanı Janet Yellen tarafından daha önce yapılan açıklamada, ömrünün geri kalanında herhangi bir kriz yaşanmasının söz konusu olmadığını ifade etmişti.

Janet Yellen’in bu açıklamalarına Hırvatistan Merkez Bankası ile beraber IMF’nin ortak olarak düzenlemiş olduğu bir etkinlikte cevap veren Christine Lagarde, uzun bir ömür geçirmeyi umduğunu ve Jellen için de bunu dilediğini dile getirdi. Ayrıca konuşması esnasında kendisinin yeni bir ekonomik kriz yaşanmayacağı yönünde iddiaya girmeyeceğini de vurgulayan Lagarde, bazı döngülerin mevcut olduğunu, yeni bir ekonomik krizin söz konusu olabileceğini ifade etti.

IMF Başkanı Lagarde konuşmasında, genellikle finansal krizlerin beklenmedik bir anda patlak verdiğine dikkat çekerek, görevlerinin maliye bakanlarını bu gibi durumlar için hazırda tutmak ve sürekli olarak tehditlere karşı finans sektörünün uyanık olmasını sağlamak olduğuna, ancak bu şekilde her an gelebilecek olan krize karşı direnebileceklerine vurgu yaptı.

2008 Krizinde Neler Yaşandı?

2000’li yıllar süresince, ilk başta petrol gelmek üzere tüm emtia ve tarım ürünleri fiyatlarında bir rekor artışı yaşandı. Hindistan ve Çin gibi yüksek nüfusa sahip olan ülkelerde görülen ekonomik büyüme, bu ürünler için olan talebin artmasına ve bu sebeple de fiyatların yükselmesine neden oldu. Ayrıca petrol ve altın gibi kıymetli maddelerde de tarihin een büyük değer artışı yaşanırken, ABD dolarının değeri ise diğer bütün para birimleri karşısında büyük ölçüde düşüş yaşadı.     

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,215TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.