Ana SayfaEkonomiAnadolu Gurubu’ndan Isparta’da Dev Yatırım!

Anadolu Gurubu’ndan Isparta’da Dev Yatırım!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Anadolu Grubu bünyesindeki Coca – Cola İçecek ve Anadolu Etap adlı şirketlerin Isparta’da kurdukları iki yeni tesisin açılışı bugün gerçekleştirildi.

Isparta’da açılan iki yeni tesis ile birlikte Anadolu Grup’un Türkiye genelinde meşrubat ve tarım alanlarına geçtiğimiz 10 yılda yaptığı yatırımların tutarı 1 milyar 350 milyon doları buldu.

Anadolu Grubu halen Coca – Cola İçecek ve Anadolu Etap şirketlerinin ortak hissedarı konumda bulunuyor. Bu iki şirketin bugün Isparta’da açılışını gerçekleştirdiği açılışa Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katılım gösterdi.

Bu yeni tesis ile 300 kişiye istihdam olanağı sağlanırken, Coca – Cola İçecek tarafından 110 milyon yatırım yapıldığı da açıklandı. Şirket Türkiye’deki 10. tesisini açarak 220 milyon litrelik ek üretim kapasitesi kazanmış oldu.

Isparta’da bugün açılışı yapılan tesis Anadolu Etap’ın da Türkiye’deki 3. konsantre meyve suyu fabrikası oldu ve şirketin toplam yatırımı 350 milyon dolara çıktı.

Anadolu Grubu’nun, Coca – Cola İçecek’in ve Anadolu Etap’ın Yönetim Kurulu Başkanı olan Tuncay Özilhan, Isparta’daki tesisin açılışında bir konuma yaptı. Özilhan konuşmasında Anadolu Grup olarak faaliyetlerini dünya genelinde 19 ülkede yürüttüklerini, dolaylı olarak doğrudan 70 bin kişiye istihdam sağlandığını, faaliyette oldukları bölgelere her yıl yapılan organik yatırımın tutarının 500 milyon dolar değerinde olduğunu, açılışını yaptıkları bu tesisin Türkiye’deki 10. meyve suyu üretim tesisi olduğunu, son 10 yılda ülkemizde 1 milyar dolarlık yatırım yaptıklarını, son 20 yılda ise Coca – Cola’nın şişelenmesi alanında dünyanın sayılı üreticilerinden biri haline geldiklerini, Anadolu Grubu2nun dünyadaki Coca – Cola sistemine liderlik ettiğini söyledi.  

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.