Advert Advert Advert

İstanbullular 22 Eylül’de Yarı Fiyatına Ulaşımdan Faydalanacaklar

İstanbullular 22 Eylül’de Yarı Fiyatına Ulaşımdan Faydalanacaklar

Dünya genelinde birçok şehirde yapılan ve kutlanan bir etkinlik olan Avrupa Hareketlilik Haftası, İstanbul’da da kendini birçok yerde gösterecek ve buna bağlı olarak 22 Eylül’de ulaşım yarı fiyatına sağlanacak.

2002 yılından bu yana birçok ülkede ve şehirde kutlanmakta olan Avrupa Hareketlilik Haftası, İstanbul üzerinde de kendini gösterecek. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklere imza atılırken, bununla birlikte İstanbulluları ilgilendirecek en önemli gelişme, ulaşımda yapılacak olan indirim olacak. Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle 22 Eylül Cuma günü İstanbul toplu taşıma araçları, yüzde 50 indirimli olarak yolcu taşıyacak. Bu uygulama ve Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle çevreci ve sürdürülebilir ulaşım çözümleri gibi konularda topluma farkındalık yaratma gibi bir amaç söz konusu olacak. Dünya üzerinde 48 ülke ve 2 bin 310 şehir bu uygulamaya katılırken, şehirlerde ve şehir merkezlerinde, bu uygulama sayesinde toplu taşımanın önemi, toplu taşımanın faydaları ve motorlu taşıt trafiğinin kısıtlanması gibi ana fikirler, söz konusu şehirlerde yaşayan insanlara lanse edilmeye çalışılacak.

Kartal-Bostancı Sahil Yolu İstikameti Trafiğe Kapatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamı itibari ile İstanbul genelinde birçok etkinlik meydana getirecek. Bu etkinliklerin en önemlisinden biri yüzde 50 indirimli ulaşım imkanı olurken, bir diğeri ise 22 Eylül günü 06.00-19.00 saatlerinde Bostancı-Kartal yolunun trafiğe kapatılacak olması. Bu yolda sadece belirtilen gün ve saatler arasında toplu taşıma araçları ile yayalar ve bisikletler geçebilecek. Etkinliklerin devamında ise İDO İskelesi ve Bostancı arasında saat 14.00 sularında bisiklet turu yapılacak. Bu sayede toplu taşımaya teşvik ve farkındalık yaratma gibi birtakım ana unsurlar, İstanbullulara sunulmak istenecek. 

Avrupa Hareketlilik Haftası İstanbul toplu taşıma İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Bostancı-Kartal
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ziraat Bankası’ndan Sabit Faizli, Uygun Ödemeli Taşıt Kredisi!
Ziraat Bankası’ndan Sabit Faizli, Uygun Ödemeli Taşıt Kredisi!
Vakıfbank'tan 8 Yaşına Kadar Araçlara Anında 40.000 TL Taşıt Kredisi!
Vakıfbank'tan 8 Yaşına Kadar Araçlara Anında 40.000 TL Taşıt Kredisi!