Ana SayfaEkonomiİstanbullular 22 Eylül’de Yarı Fiyatına Ulaşımdan Faydalanacaklar

İstanbullular 22 Eylül’de Yarı Fiyatına Ulaşımdan Faydalanacaklar

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2002 yılından bu yana birçok ülkede ve şehirde kutlanmakta olan Avrupa Hareketlilik Haftası, İstanbul üzerinde de kendini gösterecek. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklere imza atılırken, bununla birlikte İstanbulluları ilgilendirecek en önemli gelişme, ulaşımda yapılacak olan indirim olacak. Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle 22 Eylül Cuma günü İstanbul toplu taşıma araçları, yüzde 50 indirimli olarak yolcu taşıyacak. Bu uygulama ve Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle çevreci ve sürdürülebilir ulaşım çözümleri gibi konularda topluma farkındalık yaratma gibi bir amaç söz konusu olacak. Dünya üzerinde 48 ülke ve 2 bin 310 şehir bu uygulamaya katılırken, şehirlerde ve şehir merkezlerinde, bu uygulama sayesinde toplu taşımanın önemi, toplu taşımanın faydaları ve motorlu taşıt trafiğinin kısıtlanması gibi ana fikirler, söz konusu şehirlerde yaşayan insanlara lanse edilmeye çalışılacak.

Kartal-Bostancı Sahil Yolu İstikameti Trafiğe Kapatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamı itibari ile İstanbul genelinde birçok etkinlik meydana getirecek. Bu etkinliklerin en önemlisinden biri yüzde 50 indirimli ulaşım imkanı olurken, bir diğeri ise 22 Eylül günü 06.00-19.00 saatlerinde Bostancı-Kartal yolunun trafiğe kapatılacak olması. Bu yolda sadece belirtilen gün ve saatler arasında toplu taşıma araçları ile yayalar ve bisikletler geçebilecek. Etkinliklerin devamında ise İDO İskelesi ve Bostancı arasında saat 14.00 sularında bisiklet turu yapılacak. Bu sayede toplu taşımaya teşvik ve farkındalık yaratma gibi birtakım ana unsurlar, İstanbullulara sunulmak istenecek. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,216TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.