Ana SayfaEkonomiİstanbullular 22 Eylül’de Yarı Fiyatına Ulaşımdan Faydalanacaklar

İstanbullular 22 Eylül’de Yarı Fiyatına Ulaşımdan Faydalanacaklar

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

2002 yılından bu yana birçok ülkede ve şehirde kutlanmakta olan Avrupa Hareketlilik Haftası, İstanbul üzerinde de kendini gösterecek. Bu kapsamda İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından çeşitli etkinliklere imza atılırken, bununla birlikte İstanbulluları ilgilendirecek en önemli gelişme, ulaşımda yapılacak olan indirim olacak. Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle 22 Eylül Cuma günü İstanbul toplu taşıma araçları, yüzde 50 indirimli olarak yolcu taşıyacak. Bu uygulama ve Avrupa Hareketlilik Haftası nedeniyle çevreci ve sürdürülebilir ulaşım çözümleri gibi konularda topluma farkındalık yaratma gibi bir amaç söz konusu olacak. Dünya üzerinde 48 ülke ve 2 bin 310 şehir bu uygulamaya katılırken, şehirlerde ve şehir merkezlerinde, bu uygulama sayesinde toplu taşımanın önemi, toplu taşımanın faydaları ve motorlu taşıt trafiğinin kısıtlanması gibi ana fikirler, söz konusu şehirlerde yaşayan insanlara lanse edilmeye çalışılacak.

Kartal-Bostancı Sahil Yolu İstikameti Trafiğe Kapatılacak

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamı itibari ile İstanbul genelinde birçok etkinlik meydana getirecek. Bu etkinliklerin en önemlisinden biri yüzde 50 indirimli ulaşım imkanı olurken, bir diğeri ise 22 Eylül günü 06.00-19.00 saatlerinde Bostancı-Kartal yolunun trafiğe kapatılacak olması. Bu yolda sadece belirtilen gün ve saatler arasında toplu taşıma araçları ile yayalar ve bisikletler geçebilecek. Etkinliklerin devamında ise İDO İskelesi ve Bostancı arasında saat 14.00 sularında bisiklet turu yapılacak. Bu sayede toplu taşımaya teşvik ve farkındalık yaratma gibi birtakım ana unsurlar, İstanbullulara sunulmak istenecek. 

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.