Türk Silahlı Kuvvetlerini Güçlendirme Vakfının bir kuruluşu olarak bilinen ASELSAN, savunma anlamında yeni silahlar ve yeni üretimlerle yurtdışından oldukça iyi bir ilgi görüyor. ASELSAN’ın son silahlarından biri olan Nefer, daha şimdiden birçok ülkenin radarına girmiş durumunda. Yurtiçi imkanlar ile üretilmekte olan Nefer, seri üretime hazır hale getirilmiş bir şekilde ihracatı bekliyor. 2017 yılı bitmeden iki farklı müşteriye test ettirilmesi ve sonrasında ise sözleşme imzalanması beklenen bu silah, ilerleyen dönemlerde çok daha büyük bir ilgi görecek gibi duruyor. Gerek özellikleri ve gerekse mühendislik harikası olması nedeniyle savunma anlamında büyük önem taşıyan Nefer, kısa süre içerisinde dağıtılmaya başlanacak gibi duruyor.

Talipleri Körfez ve Asya Ülkelerinden

En önemli özelliğinin son derece hafif olması ve kolay taşınabilir olması nedeniyle büyük ilgi gören söz konusu bu silah, küçük çaplı silueti ve diğer farklı yetenekleriyle, silah piyasasının en farklı silahlarından biri olarak dünya pazarında kendini öne çıkarıyor. Silah sektöründe ilk olma özelliğine sahip olan söz konusu uzaktan kumandalı silah sistemi, Körfez ve Asya ülkelerinden gelen talipleri için 2 kez test atışına çıkacak.

Pazarın Ender Silahlarından

Paletli ve tekerlekli olmak üzere tüm araçlarda rahatlıkla görev yapabilecek bir silah olan Nefer, yeri geldiği zaman anti-tank füzelerini de üzerinde taşıyabilecek. Elektro optik ve 7,62 mm eş eksenli silahları üzerinde bağımsız olarak bulunduran Nefer, sahip olduğu özellikleriyle de pazarın ender silahlarından biri olma özelliğine sahip olacak. Silah sanayisi konusunda fark yaratan nefer, ihracata başlamasından sonra ülke ekonomisine de katkı sağlayacak. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

nine − 1 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.