Bankacıyım.Net

Alman Hava Yolları’nın İflasının Sebebi Türkiye!

Alman Hava Yolları’nın İflasının Sebebi Türkiye!

Alman Hava Yolları’nın İflasının Sebebi Türkiye!

CAA yani İngiltere Havacılık Kuruluşu ülkenin en büyük havaalanlarından birinin batmasından Türkiye’yi mesul tuttu. Ülkenin en büyük 5. havayolu şirketi Monarch’ın iflas ederek operasyonlarını durdurdu. 300 bin uçuş ve tatil rezervasyonunun da iptal edildiği açıklandı.

Havayolunun genel müdürü Andrew Swaffield iflasın nedenleri arasında Türkiye’de turizm sektörünün durumunu da saydı. Swaffield, Tunus ve Mısır terör olaylarının da iflas etmelerinde bir başka nedenin olduğunu söyledi.

Yolcu Sayısı Arttı Ancak Ciro Azaldı

Taşıdıkları yolcu sayısını geçen yıla göre %14 arttıran şirketin bu artışa rağmen cirosu 100 milyon sterlin azaldı.

CAA yurt dışında uçuşlarını bekleyen 110 bin Monarch hava yolu şirketinin müşterisinin İngiltere’ye getirilmesi için 30 uçağın ayarlanacağını duyurdu. Rezervasyon iptallerinden dolayı ise yaklaşık olarak 860 bin kişinin olumsuz yönde etkilediğini söylenildi. İngiltere’nin savaş dönemleri dışında hiç bu kadar fazla sayıda kişi toplu şekilde ülkeye getirilmemişti.

2100 adet personeli bulunan büyük hava yolu şirketi, geçen yıl 291 milyon sterlin zarar etmişti. CAA ile paket tatil satışlarını sürdürebilmek ve gerekli ruhsatları almak için görüşmeler yapıyordu. Ancak ne yazık ki müzakerelerde anlaşma sağlanamadı.

İngiltere Ulaşım Bakanı Chris Grayling Monarch’ın iflasının Akdeniz’de yaşanan fiyat savaşlarından kaynaklandığını belirtti. Ayrıca bu durumdan Britanyalı tatilcilerin de etkileneceğini söyledi. Grayling bu durumdaki ilk önceliğinin yurt dışındaki vatandaşlarının ülkeye geri dönmelerini sağlamak olduğunu da söyledi.

Havayolu yolcu sayısındaki artışa rağmen yine de toparlanamadı ve iflasını duyurdu. Şimdi ise ülkenin ilk önceliği yurt dışındaki vatandaşlarının ülkelerine ulaşması. 

SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ


Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.