Ana SayfaGündemAlman Hava Yolları’nın İflasının Sebebi Türkiye!

Alman Hava Yolları’nın İflasının Sebebi Türkiye!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

CAA yani İngiltere Havacılık Kuruluşu ülkenin en büyük havaalanlarından birinin batmasından Türkiye’yi mesul tuttu. Ülkenin en büyük 5. havayolu şirketi Monarch’ın iflas ederek operasyonlarını durdurdu. 300 bin uçuş ve tatil rezervasyonunun da iptal edildiği açıklandı.

Havayolunun genel müdürü Andrew Swaffield iflasın nedenleri arasında Türkiye’de turizm sektörünün durumunu da saydı. Swaffield, Tunus ve Mısır terör olaylarının da iflas etmelerinde bir başka nedenin olduğunu söyledi.

Yolcu Sayısı Arttı Ancak Ciro Azaldı

Taşıdıkları yolcu sayısını geçen yıla göre %14 arttıran şirketin bu artışa rağmen cirosu 100 milyon sterlin azaldı.

CAA yurt dışında uçuşlarını bekleyen 110 bin Monarch hava yolu şirketinin müşterisinin İngiltere’ye getirilmesi için 30 uçağın ayarlanacağını duyurdu. Rezervasyon iptallerinden dolayı ise yaklaşık olarak 860 bin kişinin olumsuz yönde etkilediğini söylenildi. İngiltere’nin savaş dönemleri dışında hiç bu kadar fazla sayıda kişi toplu şekilde ülkeye getirilmemişti.

2100 adet personeli bulunan büyük hava yolu şirketi, geçen yıl 291 milyon sterlin zarar etmişti. CAA ile paket tatil satışlarını sürdürebilmek ve gerekli ruhsatları almak için görüşmeler yapıyordu. Ancak ne yazık ki müzakerelerde anlaşma sağlanamadı.

İngiltere Ulaşım Bakanı Chris Grayling Monarch’ın iflasının Akdeniz’de yaşanan fiyat savaşlarından kaynaklandığını belirtti. Ayrıca bu durumdan Britanyalı tatilcilerin de etkileneceğini söyledi. Grayling bu durumdaki ilk önceliğinin yurt dışındaki vatandaşlarının ülkeye geri dönmelerini sağlamak olduğunu da söyledi.

Havayolu yolcu sayısındaki artışa rağmen yine de toparlanamadı ve iflasını duyurdu. Şimdi ise ülkenin ilk önceliği yurt dışındaki vatandaşlarının ülkelerine ulaşması. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.