MÜSİAD Avrupa Birliği Ülkelerini Ağırladı!

MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında oluşmuş olan güçlü ticaret ağının politika da dahil olmak üzere hiçbir konuya kurban edilmemesi gerektiğini ifade etti.

MÜSİAD AB Ülkelerinin Ataşelerini Misafir Etti

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye – Avrupa Birliği arasında yakalanan güçlü ticaret ilişkilerinin politika ya da başka bir konuda kurban edilmemesi gerektiğini söyledi. Kaan, 2023 yılına dair hedeflerinin gerçekleşmesi için Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ticaretinin daha da artırılması gerektiğine de dikkat çekti.

Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin ticaret ataşeleri MÜSİAD tarafından Genel Merkez’de ağırlandı. Toplantıda Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye 28 ülke ile arasındaki ticaret, doğrunda yapılacak yatırımlar ve işbirlikleri masaya yatırıldı.

Türkiye’nin Hedeflerinden Biri Avrupa’nın En Büyük 10 Ekonomisinden Biri Olmak

Toplantıda bir konuşma yapan MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, 2023 yılına kadar olan hedeflerinden birinin de Türkiye’nin Avrupa’nın ekonomik olarak en büyük 10 ülkesinden biri olmasının olduğunu, bunun sağlanabilmesi için de Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin daha da artırılması gerektiğini, şu anda Türkiye – AB arasındaki ticari ilişkilerinin hiçbir konuya kurban edilmemesi gerektiğini, bu konulara politikanın da dahil olduğunu söyledi.

MÜSİAD Olarak Olumlu Bir Çizgiden Yanayız

Abdurrahman Kaan, Türkiye’nin, Avrupa Birliği üyesi olma yönündeki isteğinde sürekli bir artış olduğunu, bu konuda kararlı olduğunu, ancak AB tarafından maalesef aynı tutumun söz konusu olmadığını da belirttiği konuşmasında MÜSİAD’ın yaygın bir Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu, dünya genelinde çeşitli ülkelerde var olduklarını, bu ülkelerde ekonomik, siyasi alanlardaki gelişmeleri yakından izlediklerini, gelişmeler karşısında da şeffaf bir tavır sergilediklerini, MÜSİAD olarak Avrupa ülkeleri ile olan ilişkilerin olumlu bir çizgide devam etmesi gerektiğinden yana olduklarını da sözlerine ekledi. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.