Ana SayfaGündemMÜSİAD Avrupa Birliği Ülkelerini Ağırladı!

MÜSİAD Avrupa Birliği Ülkelerini Ağırladı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında oluşmuş olan güçlü ticaret ağının politika da dahil olmak üzere hiçbir konuya kurban edilmemesi gerektiğini ifade etti.

MÜSİAD AB Ülkelerinin Ataşelerini Misafir Etti

Kısa adı MÜSİAD olan Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı Abdurrahman Kaan, Türkiye – Avrupa Birliği arasında yakalanan güçlü ticaret ilişkilerinin politika ya da başka bir konuda kurban edilmemesi gerektiğini söyledi. Kaan, 2023 yılına dair hedeflerinin gerçekleşmesi için Avrupa Birliği ile Türkiye’nin ticaretinin daha da artırılması gerektiğine de dikkat çekti.

Avrupa Birliği’ne üye olan ülkelerin ticaret ataşeleri MÜSİAD tarafından Genel Merkez’de ağırlandı. Toplantıda Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne üye 28 ülke ile arasındaki ticaret, doğrunda yapılacak yatırımlar ve işbirlikleri masaya yatırıldı.

Türkiye’nin Hedeflerinden Biri Avrupa’nın En Büyük 10 Ekonomisinden Biri Olmak

Toplantıda bir konuşma yapan MÜSİAD Başkanı Abdurrahman Kaan, 2023 yılına kadar olan hedeflerinden birinin de Türkiye’nin Avrupa’nın ekonomik olarak en büyük 10 ülkesinden biri olmasının olduğunu, bunun sağlanabilmesi için de Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki ticari ilişkilerin daha da artırılması gerektiğini, şu anda Türkiye – AB arasındaki ticari ilişkilerinin hiçbir konuya kurban edilmemesi gerektiğini, bu konulara politikanın da dahil olduğunu söyledi.

MÜSİAD Olarak Olumlu Bir Çizgiden Yanayız

Abdurrahman Kaan, Türkiye’nin, Avrupa Birliği üyesi olma yönündeki isteğinde sürekli bir artış olduğunu, bu konuda kararlı olduğunu, ancak AB tarafından maalesef aynı tutumun söz konusu olmadığını da belirttiği konuşmasında MÜSİAD’ın yaygın bir Sivil Toplum Kuruluşu olduğunu, dünya genelinde çeşitli ülkelerde var olduklarını, bu ülkelerde ekonomik, siyasi alanlardaki gelişmeleri yakından izlediklerini, gelişmeler karşısında da şeffaf bir tavır sergilediklerini, MÜSİAD olarak Avrupa ülkeleri ile olan ilişkilerin olumlu bir çizgide devam etmesi gerektiğinden yana olduklarını da sözlerine ekledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,213TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.