Ana SayfaDiğer İş İlanlarıOrman Bakanlığı KPSS’den 50 Üstü Olanlar Arasından Memur Alımı Yapacak!

Orman Bakanlığı KPSS’den 50 Üstü Olanlar Arasından Memur Alımı Yapacak!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Orman ve Su İşleri Bakanlığı Orman Genel Müdürlüğü, Orman Muhafaza Memuru kadrosu için memur adaylarına başvuru sürecinin 1 Kasım itibariyle başlayacağını duyurdu.

  Orman Genel Müdürlüğü, KPSS’den 50 ve üstünde puan alan kişilerin başvuru yapacağını duyurdu. Daha öncesinde iptal edilen memur kadrosu başvurusu, revizyona uğrayarak terkar başladı. Danıştay tarafından yürütmeyi durdurma kararı alınan memur ilanı hakkında 95 olan kadro sayısı 125’e çıkartılarak tekrar yayınlandı.

  Orman Muhafaza Memuru Kadrosu Başvuru Şartları

  Orman Genel Müdürlüğü tarafından alım yapılacak Orman Muhafaza Memuru kadrosu için ilk şart 2016 yılında düzenlenen KPSS’ye girmiş olmak ve 50 ve üzerinde bir puanı KPSS-P93 türünde almış olmak olarak gerekiyor. Yükseköğrenim kurumlarına bağlı olan alakalı ön lisans bölümlerinden mezun olmuş olan adayların başvuru yapmasını talep eden kurum, Askerliğin yapılmış ya da ertelenmiş olmasına önem veriyor.

  Aynı zamanda memurluk başvurusu yapan adayların güvenlik soruşturmasını olumlu olarak tamamlayabilmesi ve 657 sayılı DMK’nın 48’inci maddesi kapsamında genel ve özel şartları taşıyor olması gerekiyor.

  Orman Genel Müdürlüğü tarafından açılan memur alım ilanına KPSS’den 50 ve üstü puan alan kişilerin iş başvurusu yapması talep edilirken, başvuru gerçekleştiren adaylar arasından 125 kişiye memur olmanın kapıları açılacak.

  Orman Muhafaza Memuru Alımı Başvuruları Ne Zaman?

  Orman Muhafaza Memuru kadrosu için memurluk başvurusu süreci 1 Kasım 2017 tarihi itibariyle başlıyor ve 15 Kasım 2017 tarihine kadar devam edecek. Posta ve şahsen yapılan başvuruların kabul edilmeyeceği bu ilan için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanarak 1 Kasım tarihi sonrasında iş başvurusu yapabilirsiniz.

  https://basvur.ogm.gov.tr/hizmetenvanteri/

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,239TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

  Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.