Ana SayfaDiğer İş İlanları2828 Sayılı Kanun Kapsamında 3.251 Kadrolu Memur Alınacak!

2828 Sayılı Kanun Kapsamında 3.251 Kadrolu Memur Alınacak!

-

2828 Sayılı ‘Sosyal Hizmetler Kanunu’ kapsamında kamu kurumlarına tam 3.251 kişilik memur alımı yapılacak. Son başvuru 3 Kasım’da!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Devlet Personel Başkanlığı’nın resmi internet siteleri üzerinden yapılan yazılı açıklamada, ilkokul, ortaokul ve ilköğretim mezunu olan kişiler arasından 1.854 kişi, ortaöğretim-lise mezunu olan kişiler arasından 1.073 kişi, ön lisans mezunu olan kişiler arasından 182, lisans mezunu olan kişiler arasından da 142 kişiye memur olmanın kapıları açılacak.

Yapılacak olan memur alım işleminde hem KPSS puanı baz alınacak, hem de kura çekim yöntemi gerçekleştirilecek. KPSS puanına göre memur olacak kişilerin sayısı 1.397 kişi olurken, KPSS puanı olmadan, kura ile memur olacak kişilerin sayısı da 1.854 olacak.

KPSS’li ve KPSS’siz Kadrolar İçin Başvuru Şartları

Yayınlanan memur alım ilanında başvuru yapan kişilerin korunma veya tedbir kararı almamış olması, en az 2 yıl süre ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın sosyal hizmet modellerinden yararlanmış olması ve reşit olması ile birlikte bu hizmetlerden faydalanmaya devam ediyor olması gerekiyor.

Yapılacak olan memur yerleştirme işlemine sadece Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından 2828 sayılı Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında hak sahibi olduğu tespit edilen ve Devlet Personel Başkanlığı’na bildirilen kişiler katılabilirken, adaylar yerleştirme tercihlerini www.turkiye.gov.tr internet sitesi üzerinden e-Devlet şifresi ile giriş yaparak gerçekleştirebilecek.

Belirtilen şartları sağlamayan aday veya adayları, yerleştirilseler dahi atanamayacaklar. Yapılacak tercihler için son tarih 3 Kasım 2017, saat 23:59 olarak belirlendi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,394BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,409TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler