HSBC Türkiye sikayetvar.com adlı sitenin hazırladığı Müşteri Deneyimi Endeksi’nde 2017 yılında 3 dönemdir en iyi müşteri deneyimi sağlayan banka oldu.

Şikayetleri En İyi Yöneten Banka

Sikayetvar.com adlı site tarafından hazırlanan Müşteri Deneyimi Endeksi’nde 2017 yılında 3 kez üst üste Şikayet Yönetimi ve Müşteri Memnuniyeti konularında en iyi hizmet sunan banka oldu.

HSBC Türkiye, sikayetvar.com adlı web sitesince düzenlenen Müşteri Deneyimi Endeksi’nde yer alan 10 banka içinde bu yıl 3. kez olmak üzere, yılının üçüncü çeyreğinde de Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetimi konularında müşterilerine en iyi deneyimi sunan banka oldu. HSBC Türkiye 2017 yılının birinci ve ikinci çeyreklerinde de aynı endekste ve aynı alanlarda en iyi banka seçilmişti.

Her Şikayet Bizim için Gelişim Fırsatı

HSBC Türkiye Bireysel Bankacılık ve Birikim Yönetimi Genel Müdür Yardımcısı Ayşe Yenel konuyla ilgili değerlendirmede bulunarak telefon bankacılığı, dijital bankacılık ve şube bankacılığı alanlar verdikleri hizmetlerde her zaman önceliklerinin müşteri deneyimi olduğunu, müşterilerden gelen her şikayeti HSBC Türkiye için bir iyileştirme ve gelişim fırsatı olarak algıladıklarını, her şikayeti memnuniyete çevirmek için sürekli çaba içinde olduklarını söyledi.

Ayşe Yenel, sikayetvar.com sitesi tarafından düzenlenen Müşteri Deneyimi Endeksi’nde 2017 yılının ilk iki çeyreğinde yakaladıkları başarıyı üçüncü çeyrekte de sürdürerek müşteri deneyimini en iyi sunan banka olma unvanını ellerinde bulundurduklarını, HSBC Türkiye’nin bundan sonra da müşterilerini ve şikayetlerini önemsemeye devam edeceğini de söyledi.

Sikayetvar.com sitesi Türkiye’nin en büyük tüketici şikayet platformu olarak biliniyor. Siteye şikayette bulunan müşterilere yılda 400 binden fazla anket uygulanıyor. Müşteri Deneyimi Endeksi sitenin anketlerden elde ettiği sonuçlara göre oluşturuluyor. 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

15 + 4 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.