Ana SayfaGündemEt ve Süt Kurumu 21 İşyerini Mahkemeye Verdi!

Et ve Süt Kurumu 21 İşyerini Mahkemeye Verdi!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Et ve Süt Kurumu ve Et ve Balık Kurumu, logo ve isim benzerliği ile vatandaşları aldatmaya yönelik ticaret yapılması sebebiyle 21 farklı iş yeri için kamu davası açtığını duyurdu.

Et ve Süt Kurumu (ESK) tarafından yapılan yazılı açıklamada, kurumun Türkiye genelinde hizmet vermekte olan ve bayilik sistemi ile dağıtılmış olan satış mağazaları ile olan sözleşmelerin 27 Ağustos 2017 tarihi itibariyle iptal edildiği belirtildi. Şehirlerde hizmet veren bayiler ile bir bağı kalmadığını ifade eden Et ve Süt Kurumu, bazı illerde hizmet vermekte olan Franchisee satış mağazalarının Et ve Süt Kurumu tabelalarını indirdikleri halde, ayak alışkanlığını kullanabilmek adına yanıltıcı şekilde benzer isim, benzer renk ve benzer logo kullanımında olduklarını ve faaliyetlerini bu benzerlikler ile devam ettirdikleri belirtildi.

Logo Benzerliğinden Vatandaşı Yanıltmaya Teşvik!

Et ve Süt Kurumu tarafından yapılan bu tespit sonrasında; dış mekan rengi, logo benzerliği, isim benzerliği, tabela benzerliği gibi sebepler etkisinde halen Et ve Süt Kurumu’nun bayisiymiş gibi algı oluşturan ve vatandaşları aldatmaya yönelik devam ettirilen 25 mağaza hakkında Cumhuriyet Başsavcılığı’na şikayette bulunulduğu belirtilirken; Et ve Süt Kurumu ile Et ve Balık Kurumu ile bir alakası olmadığı halde, logosunu ve adını aynı olacak şekilde ya da tüketici vatandaşları yanıltacak derecede benzerlik ile kullanan 21 iş yeri için de “Marka Hakkına Tecavüz” suçlaması ile kamu davası açıldığı belirtildi.

Et ve Süt Kurumu ile Et ve Balık Kurumu tarafından yapılan yazılı açıklamada, Türkiye genelinde 9 farklı şehirdeki 15 satış mağazasında hizmet verilmeye devam edildiği, bu mağazaların adres ve iletişim bilgilerinin de www.esk.gov.tr internet sitesinde yer aldığı, bu mağazalar dışındaki mağazalardan alışveriş yapılırken Et ve Süt Kurumu’nun bayisinin olunmadığı bilinci ile alışveriş yapılması gerektiği ifade edildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...