Esnaf Tedirgin! 10 Bin Kişi İşsiz mi Kalacak?

Google Haberlere Abone Ol:

Antalya Oto Tamirciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Bucak, cam filmi konusundaki belirsizliğin cam filmi stokları bulunan esnafı tedirgin ettiğini açıkladı.

5 Milyon Dolarlık Cam Filmi Stoku Var

Mehmet Bucak, uzun zamandır gündemi meşgul eden cam filmi yasağı konusu hakkında konuştu. Bucak, Türkiye’nin her ilinde toplamı 10 bin kişiden fazla olmak üzere bu sektörde faaliyet gösterten esnaf olduğunu,  bu kişilerin işsiz ve aşsız kalma durumu ile karşı karşıya olduklarını, Türkiye genelinde çeşitli yerlerdeki esnafın elinde 5 milyon dolar değerinden cam filmi stoku olduğunu, en azından bu konuda için belirli bir süre tanınmasını, esnafın da elindeki bu stoku eritmiş olacağını söyledi.

Sürücüler de Esnaf da Korkuyor             

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kapsamı genişletilen cam filmi ile ilgili yasak hakkındaki tartışmalar gündemi oluşturmaya devam ediyor. Araçlarının camını siyah cam filmi ile kaplatan pek çok sürücü yasağın kapsamı hakkında belirsizlik yaşamaya devam ediyor. Sürücüler trafik kontrolleri sırasında ceza alacakları korkusu yaşarken, diğer yandan da stoklarında cam filmi bulunan bu sektördeki esnaflar hem işsiz kalacaklarının, hem de elerlideki stokları nasıl eriteceklerinin korkusu içindeler.

Esnafa Süre Tanınmalı

Antalya Oto Tamirciler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Mehmet Bucak, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından kapsamı genişletilecek olan cam filmi yasağı ile ilgili esnafın büyük bir belirsizlik içinde olduğunu, Türkiye genelinde bu işi yapan 10 bin esnaf olduğunu, bu esnafların elinde de 5 milyon dolar değerinde cam filmi stoku olduğunu, hükümet tarafından bir süre verilerek bu stokların erimesinin beklenmesi gerektiğini söyledi. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...