Emekliye 600 Lira Promosyon Ödemesi!

0

Bankaların emekliye promosyon rekabeti 450 Türk Lirası olan promosyon taban tutarını da yükseltti. Emekli maaşlarına göre promosyon tutarları 600 Türk Lirası’na ulaştı.

Banka Emekli Promosyonları Hız Kesmiyor      

Banka promosyonları emeklilerin yüzünü güldürmeye ve ekonomik yönden rahatlatmaya devam ediyor. Emekli maaşı alan kişiler maaşlarının yattığı bankada belirlenen tutarlarda promosyon alabiliyorlar. Emeklilerin ek gelir elde etmesini sağlayan bu uygulamada bankalar Sosyal Güvenlik Kurumu ile bir protokol anlaşması imzalanıyor. Bu protokol çerçevesinde emeklilere 3 yıllık dönem için aldıkları maaş oranında 300 Türk Lirası, 375 Türk Lirası, 450 Türk Lirası promosyon ödeniyor.

Bazı bankalar tarafından emekliler için özel kampanyalar düzenleniyor. Promosyon tutarı maaşa göre değişmekle birlikte 330 Türk Lirası, 415 Tük Lirası, 500 Türk Lirası’na kadar yükseliyor. Ayrıca otomatik fatura talimatı veren emeklilere belirlenen taban promosyon tutarına ek olarak ödemeler yapan bankalar da bulunuyor.

Emeklilere Ödenen Tutar 600 Lirayı Buluyor

Bankaların emeklilere özel kampanyalarında 450 liralık promosyon ödemesine ilaveten 1 adet fatura için otomatik ödeme talimatı verilmesi durumunda 50 Türk Lirası ilave ödeme yapılıyor. 2 adet faturası için bankaya otomatik ödeme talimatı veren emeklilere ödenen ilave tutar ise 150 Türk Lirası oluyor. Böylece 450 Türk Lirası promosyon ve 150 Türk Lirası ilave ödeme veren bankalardan emeklilerin aldığı toplam tutar 600 Türk Lirası’na kadar çıkıyor.

Bankalar ayrıca emekli müşterilerin emekli maaşlarını bankasına taşımasına vesile olan kişilere de 100 lira ödeme ve ücretsiz hobi kursları gibi imkanlar sunuyor.

Banka Seçimi Emekliye Bırakılıyor

Bankaların emekli promosyonları sadece şu anda emekli olan vatandaşlar için değil, gelecek dönemlerde emekli olacak kişiler için de geçerli. Emekli aylıkları bağlandığında promosyon alma imkanı tanınan kişilere de aynı fırsatlar tanınıyor. Mevcut emekliler maaşlarını almak istedikleri bankayı seçerek 3 yıl aynı bankadan maaş alma taahhüdü vererek bu promosyonlardan faydalanabiliyorlar.

Yeni emekli olacak kişiler de emekli maaşları bağlanmadan önce Sosyal Güvenlik Kurumu’na banka tercihlerini bildirebiliyorlar. Emeklilik işlemleri başlamış olan kişi böylece maaşının hangi bankaya yatacağını da seçebiliyor. 

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın