Ana SayfaGündemÜç Bankaya Rekabet Kuralları İhlali Cezası!

Üç Bankaya Rekabet Kuralları İhlali Cezası!

-

Rekabet Kurumu, rekabet konusunda ihlal gerçekleştirmeleri sebebiyle Türkiye’de hizmet veren iki farklı bankaya idari para cezası verdi.

Rekabet Kurumu tarafından internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada ING Bank’a 21,1 milyon Türk Lirası, Royal Bank of Scotland İstanbul şubesine ise 66 bin Türk Lirası rekabet ihlali sebebiyle idari para cezası verildiği açıklandı. Kurumsal müşterilere kredi vermekte olan üç farklı bankanın Rekabet Kanunu’nu ihlal ettiğini ifade eden Rekabet Kurumu, yaptığı açıklamada ING Bank ve Royal Bank of Scotland için idari para cezası kesimi gerçekleştirdi.

13 Bankadan Sözlü Savunma Alındı!

İki hafta önce 13 farklı bankadan sözlü savunma almış olan Rekabet Kurumu, alınan sözlü savunmalar sonrasında son kararın 29 Kasım 2017 tarihinde açıklanacağını ifade etmişti. Kurumsal müşterilere kredi sunmakta olan 13 bankadan alınan ifadeler ile birlikte devam edilen soruşturmada, Bank of Tokya – Mitsubishi UFJ Turkey, ING Bank ve The Royal Bank of Scotlan İstanbul Merkez Şubesi’nin Rekabet Kanunu’nu ihlal etmiş olduğuna oy birliği ile karar verildi.

Alınan bu karar sonrasında ING Bank’a yaklaşık 21,1 milyon Türk Lirası, The Royal Bank of Scotland’a ise yaklaşık 66 bin Türk Lirası tutarında idari para cezası verilirken, Bank of Tokyo – Mitsubishi UFJ Turkey Rekabet Kanunu’nda ihlal ettiği maddede yer alan işbirliği sağlanması halinde para cezası için bağışlanma ya da indirim uygulanması şartından faydalanarak ceza almadı.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada, ifadesi alınan dieğr 10 bankanın ise; Citibank, Deutsche Bank, ING Bank, JP Morgan, Sumitomo Mitsui Bank, Merrill Lynch, RBS, HSBC, Societe Generale, Standard Chartered, TEB ve UBS olduğu ifade edildi.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram'da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,354TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol