Ana Sayfa Gündem MEB E-Sınav Sistemini 2018’de Yaygınlaştıracak!

MEB E-Sınav Sistemini 2018’de Yaygınlaştıracak!

-

Yeni yıl itibariyle Milli Eğitim Bakanlığı hem tasarruf sağlamak, hem de sınavları daha pratik hale getirmek adına e-sınav merkezlerine verdiği önemi artıracak.

Milli Eğitim Bakanlığı, yeni yıl itibariyle birçok sınavı online platformlar üzerinden gerçekleştirmeyi hedefliyor. Aralarında motorlu taşıt sürücü kursu sınavı ve açık ortaokul ve açık lise sınavlarının da yer aldığı birçok sınav, yeni yıl itibariyle her şehirde bulunan e-sınav merkezlerinden düzenlenecek.

2018’de 92 Yeni E-Sınav Merkezi Açılacak

Milli Eğitim Bakanlığı, dijital devrim için kolları sıvıyor. 2018 yılı Milli Eğitim Bakanlığı’nın dijital sürece adaptasyonunu merkezine alan bir yıl olacak. Bakanlık yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre yeni yılda birçok sınav e-sınav merkezleri üzerinden düzenlenecek.

Türkiye genelinde 124 adet olan e-sınav merkezlerinde 2018 yılı itibariyle uygulanacak olan ilk sınavlar motorlu taşıtlar sürücü kursu sınavlar ve açık ortaokul ve açık lise sınavları olacak. Kalkınma Bakanlığı ile ortak bir çalışma yürütecek olan MEB, e-sınav uygulamasının yaygınlaştırılabilmesi adına katkı sağlayacak.

MEB Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından motorlu taşıt sürücü kursu e-sınavı şu anda 29 şehirde yer alan 32 salonda e-sınav olarak yapılıyor. Türkiye genelinde açılacak olan 92 yeni merkez ile birlikte bu rakam 124 e-sınav merkezine çıkartılacak. Şehir merkezlerinde kurulacak olan e-sınav merkezleri, nüfus kalabalık oranına göre ilçelere de ilerleyen dönemlerde taşınacak. Yüksek teknolojili ve akıllı cihazlar ile donatılacak olan merkezler, bin kişinin aynı anda sınava girebilmelerine olanak sağlayacak.

Uygulanacak olan yeni sistem sayesinde sınavlardaki hata payının en aza indirgenmesi hedefleniyor.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,384BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,419TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler