JP Morgan Yatırım Yönünü Değiştirdi!

Google Haberlere Abone Ol:

Geçtiğimiz aylarda Bitcoin’in bir dolandırıcılık sistemi olduğunu, hatta bu sistem üzerinden yatırım yapan çalışanların işlerine son verileceğini belirten JP Morgan CEO’su Dimon, şimdi de Bitcoin yatırımlarını tavsiye etmeye başladı!

Geçtiğimiz aylarda JP Morgan CEO’su Jamie Dimon, oldukça ses getiren bir açıklama yapmıştı. Bitcoin sistemini sahtekârlık olarak sınıflandıran Dimon, devam eden süreçte bir ay bile geçmeden kripto para sistemi için yatırım tavsiyesi vermeye başladı. Dimon tarafından yapılan “Bitcoin sahtekârlık sistemidir” açıklaması sonrasında birçok geleneksel finans piyasası analisti ve yatırımcısı, yapılan bu mesnetsiz açıklamalar hakkında eleştirilerini iletmiş, Dimon’un bu konuda son derece haksız olduğunu ifade etmişlerdi.

Para Aklamayla Suçlarken, Para Aklamayla Suçlandı!

Aradan kısa bir süre geçtikten sonra JP Morgan’ın adı, Eylül ayında gerçekleşen bir yolsuzluk iddialarına karışmış, bu sebeple de tam 4 milyar Dolar tutarında bir cezaya çarptırılmıştı. İnceleme gerçekleştiren İsviçre Finansal Otoritesi FINMA, para aklama suçu ile JP Morgan’ı suçlu bulmuştu. Oldukça ironik bir sıra ile gerçekleşen bu gelişmelerin akabinde, şirketin CEO’su Dimon, Bitcoin hakkındaki sözlerini bozdu.

JP Morgan cephesinden bu hafta başında yaptığı açıklamalarda JP Morgan Analisti Nikolaos Panigritzoglou, CME ve CBOE tarafından yapılan vadeli işlemleri Bitcoin üzerinden gerçekleştirme açıklaması sonrasında, kripto para sektörünün gelişmekte olan piyasa varlığı haline gelme potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

Analist Panigritzoglou tarafından yapılan açıklamada, düzenli borsaların Bitcoin vadeli sözleşmeler kabul etmesinin kripto para birimleri piyasalarına yatırım yapan perakende ve kurumsal yatırımcılar için, bu yatırım türüne olan ilgiyi önemli ölçüde artırdığını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
53TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Ağustos

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Ağustos

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

Emlak Katılım İş İlanları: Ağustos 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

TEB İş İlanları: 2022 Ağustos

TEB iş ilanlarında Ağustos ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...