Ankara Valiliği, KPSS Şartsız, En Az Lise Mezunu 1000 Bekçi Alımı Yapacak! Başvurular Bugün Son!

Ankara Valiliği, KPSS Şartı olmadan en az lise mezunu 1000 erkek bekçi alımları yapacağını duyurdu.

Ankara Valiliği bekçi alım ilanı başvurular İlçe Emniyet Müdürlüklerinden yapılır, son başvuru tarihi bugündür.

Bekçi Alım İlanı ve Detayları

Bekçi alım ilanına başvur yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı ve erkek olma kriteri sunan Valilik, tüm adayların en az lise mezunu ya da lise dengi okullardan, ön lisans veya lisans mezunu olmalarını istemektedir.

Adayların askerlik görevlerini bitirmiş ve 30 yaşından küçük olmaları istenmektedir. 30 ve üzeri yaştaki adayların başvuruları değerlendirilmeyecektir.

Adayların görevlerini yapmaya engel olabilecek herhangi bir hastalık ya da engel durumlarının bulunmamasını isteyen Valilik, aynı zamanda da adayların bunu raporla belgelemeleri gerekmektedir.

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun 48. maddesinin şartların taşınması, Türk toplum anlayışı kapsamında kötü şöhret ile tanınmamak, kamu haklarından mahrum olmamak, kamu hizmetlerinden mahrumiyet cezası olmamak kriterleri de yer alıp, bireylerin başvuru yaptıkları ilde en az 1 sene ikamet ediyor olmaları, minimum 167 santimetre boyunda, beden kitle endeksinin ise 18 ile 27 arasında olması gerekmektedir.

Başvuru Detayları

Bekçi alım ilanı başvuruları bugün (06.12.2017) mesai bitiminde sona ermektedir.

Başvurular ilgili İlçe Emniyet Müdürlüklerine yapılacak olup, başvuru sırasında bireylerin çalışmak istedikleri ilçe ile ilgili dilekçe ve talep edilen diğer evrakları yanlarında bulundurmaları gerekmektedir. Aynı anda bir kaç ilçe için yapılan başvurular reddedilecek olup, başvurusu kabul edilmeyenlere ise Valilik ya da Kaymakamlık tarafından bilgilendirme yapılacaktır.

Başvurusu kabul edilenler ise sınava davet edileceklerdir. Sınav için bireylerin nüfus cüzdanı, okul diplomalarını, askerlik durum belgelerini, 4,5×6 cm boyutlarında 6 tane fotoğraflarını, adli sicil belgelerini, ikametgah belgelerini getirmeleri gerekmektedir.

Sözlü sınav 11 Aralık 2017 tarihi ile 15 Aralık 2017 tarihleri arasında yapılacaktır.

Söz konusu iş ilanı ile ilgili daha detaylı bilgi almak için haberin sonunda verilen bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/BEKCY_1_2.pdf

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.