Ana SayfaGündemTEB İnovasyon ve Grişimcilik Haftasında Oyunu Değiştiren Konseptiyle Yer Alıyor!

TEB İnovasyon ve Grişimcilik Haftasında Oyunu Değiştiren Konseptiyle Yer Alıyor!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Ekonomi Bankası, devam eden İnovasyon ve Girişimcilik Haftası etkinliklerinde adını sık geçirmeyi başarıyor.

Türk Ekonomi Bankası, son 6 yıldır Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik haftası’na verdiği desteği devam ettiriyor. Bu yıl “Oyunu Değiştiren” konsepti ile hem yenilikçi projeleri ağırlayan, hem de bu projelerin arkasındaki ilgi çekici girişim hikayelerini ziyaretçiler ile buluşturacak olan etkinlik, 6-9 Aralık 2017 tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi Beyazıt Salonu’nda gerçekleştirilecek.

RE-PLAYERS-Oyunu Değiştiren adlı bir deneyim ve aktivite alanı, bahsi geçen salonda kurulur iken, ek olarak bilim, sanat, robotik gibi farklı dallar için de alışılmışların dışına çıkan yenilikçi projeler, ziyaretçilerin deneyimine sunulacak.

Re-Players İle Ziyaretçiler Birçok Deneyim Yaşayacak

Bir önceki yıl düzenlenen aktivitede spor ve antrenman teknolojilerini oyunlaştırmayı merkezine alan Re-Play adlı bir aktivite gerçekleştiren TEB, bu yıl düzenlediği Re-Players alanı ile de geleceğin dünyasını ziyaretçilerle buluşturmayı hedefliyor.

Türk Ekonomi Bankası (TEB) tarafından Türkiye İnovasyon ve Girişimcilik Haftası etkinliklerinde açılacak Re-Players alanında üç boyutlu olarak görselleştirilmiş bir şekilde Shakespeare’nin ünlü Hamlet oyunu sanal gerçeklik ile sunularak Theatre Vr vasıtası ile canlandırılmak istenilen karakterin seçilmesi, kişilerin bu oyunun bir parçası olmasına olanak sağlanacak. Aynı zamanda Dronezone adında bir uçuş simülasyonuna da yer verilirken, futbola karşı ilgi duyan katılımcılara da Digital Shootout adı ile bir şut çekme simülasyonu sunulacak.

Düzenlenecek etkinlik kapsamında aynı zamanda yapay zekâ yazılımları vasıtası ile ziyaretçilerin tercih edeceği 3 farklı kelimelerin içerisinde bulunduğu rap şarkı sözlerinin yazıldığı, kullanıcı ile eş zamanlı olarak seslendirildiği Al Rap uygulaması ve moleküler yapıların oyunlaştırılması amacı ile hazırlanan, kullanıcıların sıfırdan bir yapı oluşturmasına olanak sağlayan Eterna Projesi de hafta boyunca deneyimlemek isteyen kullanıcılara sunulacak.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.