Bakan Sarıeroğlu’dan Emeklilikte Yaşa Takılanlar ile İlgili Açıklama!

Google Haberlere Abone Ol:

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Emeklilikte yaş kapsamında istenilen şartlardan herhangi birinin eksik olması durumunda sigortalı vatandaşların emekli olarak değerlendirilmesi yahut vatandaşlara aylık bağlanmasının söz konusu olmayacağını söyleyen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, konu ile ilgili açıklamalar yaptı.

Bakan Sarıeroğlu: Şartlar Kanunlara Göre Belirlendi!

CHP Ankara Milletvekili Murat Emir soru önergesi kapsamında Emeklilikte yaşa takılan vatandaşlar için yasal düzenlemeler yapılıp yapılmayacağı konusundaki soruya yanıt olarak Bakan Sarıeroğlu, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanununun yürürlük tarihi öncesinde sigortalı olan vatandaşların aylık almayı hak etme şartlarının detaylarının mülga 506 sayılı Sosyal Sigortalar Kanunu, Bağ-Kur Kanunu ile birlikte Emekli Sandığı Kanununda yer alan hükümlere göre belirlendiğini ifade etti.

Şartları Sağlamayan ya da Şartlarda Eksiklik Olanlar için Emekli Aylığı Bağlanmayacak!

Sigortalı vatandaşların emeli olabilmeleri için beli bir yaşa ulaşmaları gerektiğini söyleyen Bakan Sarıerığlu, sonrasında da belli bir süre prim ödeme, belli bir süre sigortalı olma ve Sosyal Güvenlik Kurumu’ndan yazılı istekte bulunmaları gerektiğini, tüm bu şartların yerine getirilmesi ve sonrasında ise yapılan değerlendirmeler sonucunda herhangi bir eksiklik olmaması halinde, sigortalı vatandaşların emekli olarak değerlendirmesi ve aylık bağlanmasının mümkün olacağını söyledi. Bakan Sarıeroğlu, ancak şartları yerine getirmeyen vatandaşların ya da şartlarda eksiklik olanlar için emekli olamayacaklarını ve aylık bağlanmayacağını sözlerine ekledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Alternatif Bank Gişe Yetkilisi Alımları Yapıyor!

Alternatif Bank tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda İstanbul, Ankara, İzmir ve Mersin...

Emlak Katılım İş İlanları: Temmuz 2022 (Yeni Mezun-Uzman)

Faaliyetlerine tekrardan başlayan ve şubeleşen Emlak Bankası personel alımları yapmaya devam ediyor. Farklı...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2022 Temmuz

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de...

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.