Ana SayfaDiğer İş İlanlarıİçişleri Bakanlığı Personel Alımları Yapıyor!

İçişleri Bakanlığı Personel Alımları Yapıyor!

Yayın tarihi:

Google Haberlere Abone Ol:

İçişleri Bakanlığı, ilgili kadrolarında görevlendirmek üzere kamu personel alımları yapacağını duyurdu.

Devlet Personel Başkanlığı’nın internet sitesi aracılığı ile personel alımları yapacağını açıklayan İçişleri Bakanlığı, sınav usulü ile personel alımı yapacaktır.

İçişleri Bakanlığı Personel Alım İlanı Detayları

Bakanlığın Genel İdare Hizmetleri Sınıfında yer alan kadrolarına 18 İçişleri Bakanlığı Dernekler Denetçi Yardımcısı alımları gerçekleştirilecektir.

Dernekler Denetçi Yardımcısı alım ilanına başvuru yapacak adayların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmaları, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmaları, kamu haklarından yoksun olmamaları, sınavın yapılacağı gün dahil olmak üzere 35 yaş ve altında olmaları istenmektedir.

Adayların en az 4 yıllık üniversitelerin lisans eğitimi veren iktisat, işletme, hukuk, siyasal bilgiler gibi bölümlerinden mezun olmalarını isteyen Bakanlık, aynı zamanda da 21-28 Mayıs 2017 tarihlerinden gerçekleştirilen KPSS’nin ilgili puan türlerinden en az 70 almalarını istemektedir.

Başvuruda Talep Edilen Belgeler

Bakanlık Dernekler Denetçi Yardımcısı kadrosu için başvuruda bulunacak adaylardan bir takım belgeler talep etmektedir. Bunlar; iş talep formu, son 6 aylık dönem içerisinde çekilmiş 3 tane renkli vesikalık fotoğraf, mezun olunduğunu gösteren diploma ya da mezun belgesinin alsı ile fotokopisidir.

İçişleri Bakanlığı personel alımları için sınavlar 8 Ocak 2018 ile 12 Ocak 2018 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Başvurular Nereden Yapılacak?

Başvurular bakanlığın www.icisleri.gov.tr adlı resmi internet sitesinden online olarak yapılacaktır. Adayların iş talep formunu eksiksiz olarak doldurmaları, sonrasında ise www.turkiye.gov.tr sitesinden e-devlet şifreleri ile giriş yapmaları, takibinde de başvurularını yapmaları gerekecektir.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
66TakipçilerTakip Et
2,234TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

ING Bank İş İlanları: 2023 Haziran

ING Bank iş ilanlarında Haziran ayı boyunca çok sayıda banka personel alımları yapmaktadır. Geniş...

Kuveyt Türk İş İlanları: 2023 Haziran

Çok sayıda finansal ürün ve hizmeti etkin bir biçimde müşterileriyle buluşturan Kuveyt Türk iş...

Vakıf Katılım İş İlanları: 2023 Haziran

Küçük miktarlarda sermayede bulunan hareketlerle kolayca yürütmede bu anlayışı sürdüren ve sanayide de gelişmeyi...

Şekerbank İş İlanları: 2023 Haziran (Deneyimli-Deneyimsiz)

Şekerbank iş ilanları için aranan kriterler birbirinden farklıdır. Bazı banka personel alımları için en...

Garanti BBVA İş İlanları: 2023 Haziran (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

Yeni Merkez Bankası Başkanı Belli Oldu: Tarihinde İlk Kadın Başkan!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla hayata geçirilen atamalara yönelik karar Resmi Gazete’de yayımlandı. Buna...