Milli Savunma Bakanlığı, KPSS Şartsız Personel Alımları Yapacak!

0

Milli Savunma Bakanlığı, Devlet Personel Başkanlığı aracılığı personel alımları yapacağını açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı personel alımlarında adaylardan KPSS Şartı aramayıp, adayların en lise mezunu olmalarını istemektedir.

Milli Savunma Bakanlığı Personel Alım İlanı Detayları

Yayınlanan kamu personel alım ilanına başvuru yapacak adayların en lise mezunu olmaları istenirken, 27 personel alımı gerçekleşecektir.

Alım Yapılacak Pozisyonlar

Alım yapılacak adaylar  Endüstri Mühendisi, Uçak Bakım Teknisyeni, Kimya Teknolojisi Teknisyeni, Marangoz, Sanayi Boyacılığı ve Uygulama Teknisyeni ve Malzeme Taşıyıcısı, Uçak Elektroniği Teknisyeni, Makine Bakım Onarım Teknisyeni /Makine Bakım Onarımcısı, Lastik Teknisyeni, Elektrik-Elektronik Teknolojisi Teknisyeni, Metal Sac İşleme İşçisi  ve Metal Kaplamacı pozisyonlarında birinci Hava Bakım Fabrika Müdürlüğünde istihdam edileceklerdir.

Mezun Olunması İstenen Bölümler

Endüstri Mühendisi alımlarında adayların üniversitelerin 4 yıllık fakültelerin ilgili bölümlerinden mezun olmaları istenmektedir. Fakat diğer tüm pozisyonlar için adayların Teknik ve Anadolu Liseleri, Anadolu Meslek Lisesi, Çok Programlı Meslek Lisesi, Endüstri Meslek Lisesi ile birlikte muadili liselerin ilgili bölümlerinden mezun olmaları yeterli olmaktadır. Söz konusu koşulları taşımayan adayların başvuruları ise geçersiz sayılacaktır.

İlginizi Çekebilir:  Garanti BBVA Lise Mezunu Güvenlik Görevlisi Alımları Yapıyor!

Başvurular Nereden Yapılacak? Ne Zaman Sona Erecek?

Başvuru yapan adaylar ilk aşamada sınava tabi tutulacaklardır. Başvurular 29 Aralık 2017 tarihinde sona erecektir. Başvuru yapmak için iki yöntem bulunmaktadır. Bunlar İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden online olarak ya da Türkiye İş Kurumu İl Müdürlüğünde bizzat yapmaktadır.

Milli Savunma Bakanlığı’nın alım yapacağı ilgili iş ilanına ilişkin daha detaylı bilgi edinmek için haberin sonunda verdiğimiz bağlantıdan yararlanabilirsiniz.

https://www.kamupersoneli.net/images/upload/MSB_YLAN.pdf

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın