Elektrik ve Doğalgaz Faturaları Değişiyor!

Google Haberlere Abone Ol:

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’nı açıkladı. Açıklanan bu plana göre hayata geçirilecek olan önlemler ile birlikte 15 yılda 30,2 milyar dolarlık tasarrufun elde edilmesi planlanıyor. Hayata geçirilecek olan bu tasarruflar için de hem elektrik, hem de doğalgaz faturalarına yeni alanlar eklenecek.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, 2023 yılına kadar uygulanacak olan Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı’nı açıkladı. Açıklanan bu plana göre, enerji verimliliği aşamalarında 55 farklı faaliyet belirlenirken, bu 55 faaliyetin etkileri, uygulama süreleri hakkında da kapsamlı bir bilgi aktarımı gerçekleştirildi. Yapılan bu paylaşıma göre Türkiye’nin her geçen gün artış sağlamakta olan enerji talebi, 2023 yılına kadar yüzde 14 oranında azalma sağlayacak.

Hayata geçirilecek olan yeni önlemler ile birlikte Türkiye 2033 yılına kadar toplamda 30,2 milyar dolar tutarına tekabül edecek bir enerji tasarrufu elde etmesi planlanırken, bu enerji verimliliği sayesinde de 2,5 milyar dolarlık yatırım ile 3 bin megavatlık kapasiteye sahip olan doğalgaz santrallerinin kurulmasına da gerek kalmayacağı ifade ediliyor.

23,9 Milyar Dolarlık Tasarruf İçin 10,9 Milyar Dolarlık Yatırım!

Hazırlanan  planda, hem kamu, hem de özel sektör tarafından hayata geçirilecek olan birçok adım yer alırken, 2023 yılına kadar kümülatif olarak 23,9 milyon tonluk eşdeğer petrol tasarrufu sağlanması, bu tasarrufun elde edilmesi için de 10,9 milyar dolarlık yatırım yapılması gerektiği ifade ediliyor.

Türkiye’deki binaların her birinin kayıtlı olacağı bir veritabını oluşturmayı da hedefleri arasında belirten Bakanlık, vatandaşların bilinçlenmesi, kullanılan elektrik ve doğalgaz tüketimi hakkında bilgi sahibi olmaları  ve geçmiş dönemler ile alakalı kıyaslam yapılabilmesi için faturalara yeni detaylar eklenecek.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.