TEB Genel Müdürü Leblebici: Finansal Okuryazarlık Finansal Sağlık Gibi Düşünebilinir

Google Haberlere Abone Ol:

Boğaziçi Üniversitesi, FODER ve TEB işbirliği ile birlikte Türkiye’nin 2017 yılına ait okuryazarlık ve erişim endeksi sonuçları yayınlandı.

Condrad Otel’de gerçekleşen konferansın açılış konuşmalarını FODER Başkanı Özlem Denizmen ve TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici yaptı. Konferansta, birikim, davranışsal ekonomi, emeklilik ekonomisi, emeklilik fonları ve bunların avantajları temel alındı.

Yapılan konuşmaların genelinde gelecek dönemlerde emekli sayılarının hızlı bir şekilde yükseleceği, bu bağlamda da finansal okuryazarlık seviyesinin artırılması gerektiğini, çünkü bunun öneminin her geçen gün arttığına değinildi.

TEB Genel Müdürü Leblebici: Finansal Okuryazarlık Finansal Sağlık Gibi Düşünülebilinir

Konferans konuşmacılarından TEB Genel Müdürü Ümit Leblebici, bugüne kadar çeşitli alanlarda bilinçlendirme çalışmaları yapıldığını, eğitimlerin hep finansal okuryazarlık adı altında anlatılmaya çalışıldığını, Finansal okuryazarlık için Finansal sağlık denebileceğini, endeksin de check-up gibi düşünülebilineceğini, bu bağlamda da endeks sonuçlarına göre toplumun finansal sağlık durumunun ele alınabilineceğini söyledi.

İlginizi Çekebilir:  TEB İş İlanları: 2022 Haziran

Tasarruf alışkanlığı gelişmiş olan, finansal bilinci her zaman yüksek olan toplumların sürdürülebilir ekonomik büyümeyi yakalayabileceklerini söyleyen Leblebici, bu kapsamda da uzun dönemli refah seviyesine ulaşabileceklerini, Türkiye genelinde tasarrufların yükselmesi ekonominin de gündeminde olan cari açık sorunlarının çözümüne yardımcı olacağını, buna ek olarak aynı zamanda da hem istihdamda hem de gelirlerin yükselmesinde önemli olduğunu söyledi. İstihdam arttığı zaman gelirlerin yükseldiğini söyleyen Leblebici, bunun sonucunda da tasarruf oranlarının arttığını, bu sebeple de iş gücüne katılıma teşvik verilmesi gerektiğini, iş gücüne katılımın artırılması gerektiğini söyledi. Türk Ekonomi Bankası olarak sorumlu bankacılık anlayışı ile finansal sağlık çalışmaları kapsamında destekleri verdiklerini söyleyen Leblebici, üzerlerine düşen sorumluluklarını yerine getirmek için çalıştıklarını, açıklanan endeks değerini önemsediklerini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,309TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…

Güncel İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları! Temmuz 2022!

Bu yazımızda ihtiyaç kredisi nedir, ihtiyaç kredisi kullanabilmenin şartları, kredi için istenen belgeler, güncel ihtiyaç kredisi faiz oranları ve ihtiyaç kredisi türleri bahsedeceğiz.

Denizbank 48 Farklı İlde Lise Mezunu Mobil Satış Temsilcisi Alımları Yapıyor!

Denizbank, Mobil Satış Temsilcisi kadrosunda, sahada aktif olarak bankanın ürünlerinin satışı gerçekleştirecek banka personeli alımı gerçekleştirecek.