Ana Sayfa Gündem TKYD'den Garanti Bankası'na Ödül!

TKYD’den Garanti Bankası’na Ödül!

-

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) Garanti Bankası’na Yönetim Kurulu Kategorisinde En Yüksek Derecelendirme Notuna Sahip Şirket ödülünü verdi.

Garanti Bankası tarafından Kamuyu Aydınlatma Platformu (KAP)’a yapılan açıklamada, bankanın kurumsal yönetim ilkelerine olan bağlılığı, Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne olan uyuma gösterdiği önem sayesinde Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği tarafından Yönetim Kurulu Kategorisindeki En Yüksek Derecelendirme Notuna Sahip Şirket ödülüne layık görüldü.

Verilen ödül hakkında değerlendirmelerde bulunan JCR Eurasia Rating, Garanti Bankası’nın; pay sahipleri, kamuyu aydınlatma ve şeffaflık, menfaat sahipleri ve yönetim kurulu olmak üzere toplamda 4 ana başlık altında incelendiği, bu incelemelerin Sermaye Piyasası Kurulu Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne olan uyum çerçevesinde gerçekleştirildiği belirtildi.

Kategori Puanları Yükseldi!

Garanti Bankası’na yapılan derecelendirmede Yönetim Kurulu kategorisinde 10 üzerinden 9,66 puanlık bir not verilirken, Kurumsal Yönetim İlkeleri’ne olan genel uyum da 10 üzerinden 9,51 olarak kayıtlara geçti. Elde edilen notlar ile birlikte Garanti Bankası Türkiye’nin en yüksek notunu alarak ödülün de sahibi oldu.

Türkiye Kurumsal Yönetim Derneği (TKYD) tarafından düzenlenen 11. Kurumsal Yönetim Zirvesi kapsamında, Garanti Bankası’na verilen ödül, Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi Sema Yurdum tarafından teslim alındı. Alınan ödül hakkında görüşlerini paylaşan Garanti Bankası Genel Müdürü Fuat Erbil, bankanın kurumsal yönetim  yaklaşımının, yasal uyum gerekliliğinden daha çok Garanti Bankası’nın sahip olduğu kültürden ayrılmaz durumda olduğunu, sürdürülebilir varlığın güvencesinin bankanın sahip olduğu bu kültür olduğunu dile getirdi. Elde edilen başarıdan son derece memnun olduklarını dile getiren Erbil, Garanti Bankası olarak yönetim yapısını şekillendirirken; güven, dürüstlük, şeffaflık, hesap verilebilirlik gibi ilkelerin benimsendiğini kaydetti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,422BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
25TakipçilerTakip Et
2,414TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler