JP Morgan’ın 5 Yıllık Hedefleri! 400 Şube, 4.000 İstihdam!

JP Morgan, önümüzde 5 yıllık süreçteki hedeflerini açıkladı.

Önümüzde 5 yıllık dönemde toplamda 400 tane yeni şube açma hedefi olduğunu açıklayan JP Morgan, bununla birlikte de 4 bin kişilik istihdam hedeflediğini bildirdi.

JP Morgan Chase’nin 5 Yıllık Hedefleri

Amerika Birleşik Devleti Bankaları’ndan biri olan JP Morgan Chase, 2018 yılından 2022 yılına kadar 20 milyar dolar değerinde yatırım yapacaklarını açıkladı.

Yapılan açıklamalara göre banka, söz konusu dönemde yeni şehirlerde ve eyaletlerde toplamda 400 tane daha yeni şube açmayı hedefliyor. Açılan şubelerde de yeni istihdam imkanı yaratma istiyor. JP Morgan, 400 yeni şubesinde toplamda 4 bin kişiyi istihdam etmek istiyor.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan JP Morgan Chase Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Jamie Dimon, hem sağlıklı hem de güçlü bir şirkete sahip olduklarını, bu nedenle de hem uzun vadeli hem de sürdürülebilir yatırım yapmayı sağlayabildiklerini ifade etti.

Seçkin işgücüne çok daha fazla yatırım yapacakları için heyecanlı olduklarını söyleyen Jamie Dimon, aynı zamanda da ABD pazarlarına açılacakları için de son derece heyecanlı olduklarını, yerel işlere borçlar verdiklerini, aynı zamanda da desteklediklerini, bankacılık, kredi verme ve tasarruf ile müşterilerine her zaman yardımcı olduklarını söyledi.

JP Morgan Sosyal Sorumluluk Projelerine 1,75 Milyar Dolar Destek Verdi

Şuanda mevcut durumda 23 tane ABD eyaletinde 5 bin 130 tane şubesi olan JP Morgan’ın ilerleyen 5 yıllık süreçte de 15 ile 20 arasında değişen bir pazar açma hedefleri olduğu belirtildi. Ayrıca banka yaptığı açıklamalarda sosyal sorumluluk projelerine verdikleri desteklerden de bahsetti. 5 yılda projelere verdiklerini destekleri yüzde 40 oranında artırdıklarını ve bu sürede toplamda 1,75 milyar dolar değerinde destek sağladıklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.