Ana SayfaGündemTürk Eximbank’ın Yeni Rotası ABD!

Türk Eximbank’ın Yeni Rotası ABD!

-

Türk Eximbank, Japonya Uluslararası İşbirliği Bankası (JBIC) ile anlaşma imzaladıktan sonra yeni roadshow programı için ABD’ye yöneldi.

Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, Japonya Uluslararası İşbirliği Bankası (JBIC)’le imzalanan anlaşma sonrasında Türk Eximbank’ın yeni ortaklıkları ve faaliyetleri için açıklamalarda bulundu. 2017 yılında İngiltere, Fransa, Belçika gibi ülkelerle ihracat konusunda önemli anlaşmaların imzalandığını belirten Yıldırım, JBIC ile de işbirliği anlaşmasının imzalandığını, bu anlaşmanın iki kurum arasındaki ilk anlaşma olduğunu, bu anlaşmanın gelecek dönemler için hem iki şirket, hem de iki ülke için dış ticaret alanında yapılacak çalışmalar için önemli faydalar sağlayacağını kaydetti.

2017 Çalışmalarının Sonuçları Ortaya Çıkıyor!

Türk Eximbank’ın bugün ABD’li yatırımcılar ile buluşma yapacağını ifade eden Yıldırım, 2017 yılında 30’a yakın Japon Bankası’yla ve finans kuruluşuyla roadshow programları düzenlediklerini, gerçekleştirilen bu çalışmaların 2018 yılında sonuçlarının ortaya çıkmasını beklediklerini belirtti.

2017 yılının Kasım ayında Asya Eximbankaları Forumu ile gerçekleştirilen çalışmalar konusunda büyük beklentiler içerisinde olunduğunu belirten Yıldırım, Endonezya Eximbank ile gelecek yıl bir anlaşma imzalanmasının kararlaştırıldığını, Asya bölgesinde ülkeler ile, Avrupa ve ABD ile yakın dönemde önemli yeni anlaşmalara imza atılmasının planlandığını ifade etti.

2018 Hedefine Umut Büyük

Türk Eximbank’ın kaynağının önemli bir kısmının uluslararası düzeydeki kaynaklar olduğunu vurgulayan Yıldırım, elde edilen bu kaynakları orta vadeli işletme kredilerinde, yatırım kredilerinde, uluslararası düzeyde gerçekleştirilen projelerin ve alıcıların, Türk mallarını ithal eden şirketlerin ve yabancı şirketlerin alıcı finansmanları için kullanıldığını belirtti. Türk Eximbank için ihracata destek sunmak önemli bir faktör iken, aynı zamanda diğer ülkelerden ithalat talebi oluşturmak ve talebi büyütmek de çalışmaların önemli bir kısmını kapsadığını ifade eden Yıldırım, 2016 yılına göre 2017 yılında yüzde 19 büyümenin tamamlandığını belirtti. 2017’de Türkiye ihracatının yüzde 25’inin finanse edilmesinin Türk Eximbank tarafından yapıldığını belirten Yıldırım, 2018 yılında da bu desteği 2 puanlık artırarak yüzde 27’ye ulaştırmayı hedeflediklerini belirtti.

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

48,367BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
38TakipçilerTakip Et
2,410TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler