Türkiye İş Bankası’ndan 2 Ülkeye Daha İnovasyon Merkezi!

Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, Londra ile Çin’e inovasyon merkezi açacaklarını açıkladı.

Yakın zamanda Çin’e inovasyon merkezi açacaklarını söyleyen Türkiye İş Bankası Genel Müdürü Adnan Bali, benzer şekilde Londra’ya da açacaklarını, bunların sadece finansman için planlanmadığını, hem bağlantılı hem de bağlantısız çok sayıda işi aynı anda götürmek istediklerini söyledi.

Bali: Dijitalleşme=Aracısızlaşma

Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne katılım gösteren Bali, Dijitalleşme Çağında Fırsatlar konulu oturumda açıklamalarda bulundu. Dijitalleşmeyi aracısızlaşma olarak tanımlayan Bali, bunun her yeri ilgilendirdiğini, tüm fikirlere açık olunması gerektiğini, zihin olarak ilk aşamada onaylamayan bir üslubumuzun olmaması gerektiğini, ilk aşamada kabul edilmesi, bir şeyin doğruluğunun ispatlanmaması gerektiğini, bir şeyin yanlış olduğunun ispatlanması gerektiğini, geriye kalan için de çalışmaların devam etmesi gerektiğini söyledi. Geriye kalan için çalışmanın devam ediyor olması daha geniş bir bakış açısını beraberinde getireceğini söyleyen Bali, kendilerinin şuan bunun için çalıştıklarını, bu kapsamda devamlı olarak iş modelini sorguladıklarını söyledi.

Bali: Önemli Olan Teknolojik Değişim

Zamanlarının büyük bir kısmını mevcut durumda var olan işlerinin oluşturduğu imkanlar ya da maruz kalabilecekleri engellere harcamaları gerektiğini söyleyen Bali, çalışma arkadaşlarına her zaman gelecek nesiller kendilerinin iyi mevduat toplayıp iyi kredi verdiklerini konuşmayacaklarını, bunun gibi sebeplerden dolayı kimsenin kimseyi hatırlamayacağını, asıl önemli olan konunun teknolojik değişim olduğunu söylediğini, dijitalleşme yönetim komitelerinin bulunduğunu, 1 ya da 2 seneyi aşan süredir yoğun bir konsantrasyonlarının olduğunu, bunların somut olarak sonuçlarının da bulunduğunu, örnek olarak da Silikon Vadisi’ndeki inovasyon merkezini söyledi. Onu açmalarının üzerinden birkaç sene geçtiğini söyleyen Bali, Silikon Vadisi’nde çalışanların robotik endüstriyeller, yazılımlar, yapay zeka gibi konular üzerine çalıştıklarını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.