Binbaşgil: Kültürel Değişim ile İnsan Kaynaklarını Ön Planda Tutuyoruz

Google Haberlere Abone Ol:

Uludağ Ekonomi Zirvesi’ne katılım gösteren Akbank Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, yapılan işlemlerin artık yüzde 95’lik kısmının şubeler dışında olduğunu, bunun korkunç bir rakam olduğunu, dünyaya uyum sağlamak adına inovasyon laboratuvarı kurduklarını, kendilerinin uygulanabilinecek en iyi trendler hangileriyse onları uygulamak için ellerinde geleni yaptıklarını söyledi.

Bankaların güven müesseseleri olduğunu söyleyen Binbaşgil, teknoloji ile inovasyon konularının diğer şirketler kadar bankalar için de önemli olduğunu, en çok teknoloji yatırımı yapan şirketlerin başında bankaların da geldiğini, teknolojiye her sene 150 milyon dolar değerinde yatırım sağladıklarını, bu sene içinde 300 milyon dolar değerinde yatırım yapacaklarını, gelecek sene de aynı şekilde yatırım yapacaklarını söyledi. Trendleri görmek zorunda olduklarını söyleyen Binbaşgil, artık işlemlerinin büyük bir çoğunluğunun şubeler dışında olduğunu, trendi yakalamanın ve genç bir ülkede yaşamanın çok önemli olduğunu söyledi.

İlginizi Çekebilir:  Akbank İş İlanları: 2022 Haziran (Lise ve Üniversite)

Binbaşgil: Çalışanların Yaş Profili 35

En büyük sorumlulukların doğru strateji ile doğru vizyon olduğunu söyleyen Binbaşgil, iki konuyu çok fazla önemsediklerini, bunlardan birinin insan kaynakları diğerinin de kültürel değişim olduğunu, bunlara anormal zaman harcadıklarını, söz konusu değişime vatandaşları da adapte etmek zorunda olduklarını söyledi. Şirketlerinde toplada 14 bin kişiyi istihdam ettiklerini söyleyen Binbaşgil, çalışanların yaş profillerinin 35 olduğunu, üniversite mezunu olan kişi sayısının yüzde 95’ine tekabül ettiğini, bunun Türk bankacılık sektörünün üzerinde bir şey olduğunu, bununla birlikte şubelerinde çok farklı noktalara geldiğini söyledi. Galata şubelerini örnek gösteren Binbaşgil, tüm şubelerinin o şubeye benzeyeceğini, yeni teknolojilerin tüm şubelerde olacağını, gişede istihdam edilen kişilerin eğitim programlarından geçtiklerini, müşterilerin sadece yüzde 5’lik kısmının şubeleri ziyaret ettiğini, katma değerli hizmetlerin ön planda olduğunu, bu nedenle de çalışanları bu noktaya getirmek istediklerini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…