OdeaBank Genel Müdürlüğü Görevine Mert Öncü Atandı

Bank Audi’nin Türkiye’deki iştiraki olan Odeabank’ın Genel Müdürlüğü görevine Mert Öncü atandı.

Bank Audi’nin Türkiye’deki iştiraki olan Odeabank’ın Genel Müdürlüğü görevine Mert Öncü atandı.

Bankacılık sektörünün çeşitli alanlarında 24 senelik tecrübesi olan ve bu zaman zarfında farklı farklı pozisyonlarda yöneticilik yapan Öncü, 2011 senesinden bugüne kadar Yapı Kredi Bankası’nın Hazine ve Finansal Kurumlar’dan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve İcra Kurulu Üyesi olarak görevine devam ediyordu. Önceki dönemlerde Yapı Kredi’de Para ve Döviz Piyasaları Grup Direktörü olarak çalışan Öncü, sektördeki kariyerine ise Koçbank’ta başladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Bölümü’nden mezun olan Öncü, 1993 ile 1994 dönemleri arasında öğretim görevlisi olarak istihdam ettiği DePaul Üniversitesi’nden MBA, 2001 senesinde de Marmara Üniversitesi’nden doktora derecelerini aldı.

Mert Öncü’nün yeni Genel Müdür olarak atanması kapsamında açıklamalarda bulunan OdeaBank Yönetim Kurulu Başkanı ve Bank Audi Yönetim Kurulu Başkanı ve Grup CEO’su Samir Hanna ise, Bank Audi Yönetim Kurulu adına, Mert Öncü’nün Odeabank ve Bank Audi Grubu’na katılmasından ötürü mutluluk duyduğunu, OdeaBank’ın 6 senedir devam ettirdiği faaliyetlerde ülkenin en rekabetçi ve en yenilikçi bankalarından biri olduğunu, Mert Öncü’nün liderlik özelliği ve yüksek performansı ile bankanın daha da büyüyeceğini inandığını söyledi.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Öncü ise, söz konusu önemli gelişim aşamasında OdeaBank ailesine katıldığı için çok heyecanlı olduğunu, paydaşlar ile müşterilerin yararına olacak, Türk ekonomisinin gelişmesine katkı sağlayacak bir şekilde bankanın müşteri sayısını ve piyasa erişimini yükseltmek için çalışmalarda bulunacağını söyledi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.