Türk Eximbank, İslam İşbirliği Teşkilatı Ülkelerinde Faaliyetleri Artıracak

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Eximbank heyeti, İslami Kalkınma Bankası’nın 43. Yıllık Toplantısına katılım sağladı. Heyet, düzenlenen toplantılarda yapılan görüşmelerde İKB ve grup şirketleriyle ortaklık imkanlarının artırılması kapsamında önemli oranda ilerleme kaydetti. İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerde alt yapı yatırımlarının yükseltilmesi için yatırım ortamının iyileştirilmesi gerektiği konusunda konuşmalar yapıldı.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İTT) üyesi ülkelerinin halen daha yüzde 10 seviyesinin altında olan dünya ticaretinden almış olduğu payın ve yüzde 20 seviyesinin altında olan kendi ticaretin artırılması konusunda açıklamalarda bulunan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, istenen seviyelerde doğrudan yabancı yatırım çekebilmeleri için gerekli altyapı yatırımlarının öneminden bahsetti.

Yatırım finansmanı ile yatırımların barındırdığı risklerin düşürülmesi kapsamında Bölgesel Kalkınma Bankalarına ve Eximbanklara önemli görevler düştüğünü söyleyen Yıldırım, bunun nedeni olarak da altyapı yatırımlarının ihtiyacı olan finansmanların yüksek seviyelere kadar çıkması, yatırımcılar için farklı nitelikte riskler barındırması olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra finans kuruluşları arasında tesis edilecek ortaklıkların altyapı yatırımlarının finansmanında mevcut durumdaki açığın kapanmasında önemli rol alacağını söyleyen Yıldırım, bu kapsamdaki ortaklığın önemli olduğunu açıkladı.

Yıldırım: Çalışmalara Katkı Vermek İstiyoruz

İslam İşbirliği Teşkilatı ile Arap Yatırım ve İhracat Kredi Garanti Kuruluşu üyesi ülkelerin İhracat Sigorta Kuruluşları birliği olan Aman Union’ın Genel Sekreterliği görevini 1 Ocak 2018 tarihinde aldığını söyleyen Yıldırım, görevde olduğu dönem boyunca mevcut durumda ihracat destek kuruluşu olmayan ülkelerde bunun gibi kurumların kurulmasını teşvik edecek çalışmalara katkı sağlamak istediklerini söyledi. Şuanda Türkiye ihracatının yüzde 25’lere çıkan seviyelerde destek sağlayan Türk Eximbank’ın 30 senelik deneyimini diğer ülkeler ile paylaşmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
52TakipçilerTakip Et
2,308TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

QNB Finansbank İş İlanları: 2022 Temmuz

QNB Finansbank İş İlanları… Ramazan boyunca banka personel alımlarına devam eden bankalardan biri de QNB Finansbank.

Garanti BBVA İş İlanları: 2022 Temmuz (Lise-Lisans)

Ramazan boyunca Garanti Bankası iş ilanları yayında olup, personel alımları yapılmaya devam ediyor. Şube ağlarını sürekli olarak genişleten banka personel alımları yaparak da kadrolarını büyütmeye devam ediyor.

2022 Temmuz Ev Kredisi Faiz Oranları

2020 Mart ev kredisi faiz oranlarını sizler için en uygun oranda tutarak sizin de bir eviniz, konutunuz, yazlığınız artık size çok uzak değil. Tatilini kendi evinizin anahtarlarını elinizde hissederek geçirmek isteyenler veya yatırımlarını konutlara yaparak bu şekilde değerlendirmek isteyenler için faiz oranlarını sizler için derledik.

2022 En Uygun Kredi Faiz Oranları (Temmuz)

2020 Mart İhtiyaç kredisi faiz oranları, 2020 Mart Konut kredisi faiz oranları, 2020 Mart taşıt kredisi faiz oranları bankalara göre farklılık göstermektedir. Detaylar…