Ana SayfaGündemTürk Eximbank, İslam İşbirliği Teşkilatı Ülkelerinde Faaliyetleri Artıracak

Türk Eximbank, İslam İşbirliği Teşkilatı Ülkelerinde Faaliyetleri Artıracak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Eximbank heyeti, İslami Kalkınma Bankası’nın 43. Yıllık Toplantısına katılım sağladı. Heyet, düzenlenen toplantılarda yapılan görüşmelerde İKB ve grup şirketleriyle ortaklık imkanlarının artırılması kapsamında önemli oranda ilerleme kaydetti. İslam İşbirliği Teşkilatı üyesi ülkelerde alt yapı yatırımlarının yükseltilmesi için yatırım ortamının iyileştirilmesi gerektiği konusunda konuşmalar yapıldı.

İslam İşbirliği Teşkilatı (İTT) üyesi ülkelerinin halen daha yüzde 10 seviyesinin altında olan dünya ticaretinden almış olduğu payın ve yüzde 20 seviyesinin altında olan kendi ticaretin artırılması konusunda açıklamalarda bulunan Türk Eximbank Genel Müdürü Adnan Yıldırım, istenen seviyelerde doğrudan yabancı yatırım çekebilmeleri için gerekli altyapı yatırımlarının öneminden bahsetti.

Yatırım finansmanı ile yatırımların barındırdığı risklerin düşürülmesi kapsamında Bölgesel Kalkınma Bankalarına ve Eximbanklara önemli görevler düştüğünü söyleyen Yıldırım, bunun nedeni olarak da altyapı yatırımlarının ihtiyacı olan finansmanların yüksek seviyelere kadar çıkması, yatırımcılar için farklı nitelikte riskler barındırması olduğunu söyledi. Bunun yanı sıra finans kuruluşları arasında tesis edilecek ortaklıkların altyapı yatırımlarının finansmanında mevcut durumdaki açığın kapanmasında önemli rol alacağını söyleyen Yıldırım, bu kapsamdaki ortaklığın önemli olduğunu açıkladı.

Yıldırım: Çalışmalara Katkı Vermek İstiyoruz

İslam İşbirliği Teşkilatı ile Arap Yatırım ve İhracat Kredi Garanti Kuruluşu üyesi ülkelerin İhracat Sigorta Kuruluşları birliği olan Aman Union’ın Genel Sekreterliği görevini 1 Ocak 2018 tarihinde aldığını söyleyen Yıldırım, görevde olduğu dönem boyunca mevcut durumda ihracat destek kuruluşu olmayan ülkelerde bunun gibi kurumların kurulmasını teşvik edecek çalışmalara katkı sağlamak istediklerini söyledi. Şuanda Türkiye ihracatının yüzde 25’lere çıkan seviyelerde destek sağlayan Türk Eximbank’ın 30 senelik deneyimini diğer ülkeler ile paylaşmaya hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.