Bankacıyım.Net

Bankaların İşe Alım Süreci

Bankaların İşe Alım Süreci

Bankalar nasıl işe alır ? Bankaların işe alım süreci, ne kadar sürede işe alım yapılır, Bankalar işe alımları nasıl yaparlar ve daha fazlası Bankaciyim.net’de

Bankacılık alanında çalışmak isteyen insanlar için işe alım süreci şu aşamalardan sonra gerçekleşmektedir:
 
1) Banka ihtiyaç duyduğu pozisyonlarda eleman alacağı yönündeki duyurularını yapar. Banka sınavları ile alacağı personellerle ilgili web sitesinde ve kariyer sitelerinde ilan verir.
 
2) Bankacılık mezunları bu ilanlardan kendisine uygun olanlara başvuru yapar. Bu başvuru genellikle internet üzerinden veya bireysel olarak ilgili şubelere yapılır. Başvuru yapan adaylardan uygun olanlara bankalar yazılı sınav için çağrı yaparlar.
 
3) Başvuruyu yapan adaylar eğitim durumlarına ve başvurdukları pozisyona yönelik yazılı sınava tabi tutulurlar. Bu sınavlarda bankanın belirlediği taban puanı alamayanlar elenir. 
 
4) Bankanın yazılı sınavından iyi puan alan adaylar için ikinci aşama bireysel mülakat ya da sözlü sınavdır. Bu sınavda her banka kendi çalışma koşullarına uygun elemanları belirlemek için bir takım sorular sorar ve değerlendirmeler yapar.
 
5) Banka iş ilanları ile başlayan sürecin son aşaması ise mülakatı başarıyla geçen adayların uygun pozisyonlara yerleştirilmesidir. Bu aşamada adaylara işe alındıklarına dair bilgilendirme maili gönderilir. 
İlgili:  Bankacılıkta Kariyer Basamakları ve Planlaması
SOSYAL MEDYADA PAYLAŞ


Sizin Görüşleriniz

Aşağıda yer alan form aracılığıyla görüş ve düşüncelerinizi bize bildirerek, tecrübelerinizden fayda sağlamamıza yardımcı olabilirsiniz.

Görüşlerinizi Bildirin

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.