Ana SayfaEkonomiTürk Hava Yolları Filosuna 220 Uçak Ekleyecek!

Türk Hava Yolları Filosuna 220 Uçak Ekleyecek!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türk Hava Yolları, Türkiye’nin havayolu lideri olarak filosuna yeni uçaklar ekleyecek. 5 yıllık plan doğrultusunda yapılacak alımların sayısı 220 adeti bulacak.

Türk Hava Yolları Filosuna Yeni Uçaklar Katacak

Türk Hava Yolları, 2018 yılının ilk çeyreğinde hizmet verdiği yolcu sayısını yıl bazında yüzde 29 artırmayı başardı. Üç ayda 17 milyon yolcuya kaliteli ve güvenli hizmet sağlayan THY, 5 yıllık satın alma planlarını şimdiden yaptı. Buna göre şirket beş yıllık zaman diliminde 220 adetlik uçak alımı yapacak. Filosunu genişletecek ve yenileyecek olan THY, hizmet kalitesini birkaç basamak daha yukarıya taşıyacak.

Türk Hava Yolları, yılsonunda 11 milyar 800 milyon dolarlık satış öngörürken, 2017’nin son aylarında uçak üretiminin dünya devi Airbus’la da 10 adet opsiyonlu, 50 adet kesin satın alma anlaşması yaptığını duyurmuştu.

Alınan bilgilere göre Türk Hava Yolları bünyesinde 18 adet kargo uçağı bulunuyor. Şirketin yolcu uçaklarının toplamı ise 327 adeti gösteriyor. 5 yıllık plana göre filoya 220 adet uçak daha dahil edilecek.

Pilot Alımına Hız Verecek

Şirket, İstanbul’un üçüncü hava limanının hizmete alınmasıyla yeni uçaklara ve personele ihtiyaç duyacak. Bu kapsamda şirketin büyüme hızının artacağı öngörülürken, THY hazırlıklara şimdiden başladı. Yapılan tahminlere göre Yeni Havaalanının hizmete alınmasıyla birlikte şirketin en az 500 pilota ihtiyaç duyacağı ifade edildi. Şirketten yapılan açıklamalarda bu yönde oldu. THY önümüzdeki yıl pilot alımlarını artıracağını açıkladı.

Satış Gelirleri Arttı

Mart ayının bitmesiyle Türk Hava Yolları’nın ilk çeyrek mali göstergeleri de belli oldu. Şirketin açıklamasına göre THY yıl bazındaki zararını yüzde 78 oranında geriye çekti. Satış gelirleri yüzde 44 arttı. Yılın ilk üç ayındaki zararın 314 milyon lira olduğunu kaydeden havayolu devi, satış gelirlerinin bu dönemde 10 milyar 500 milyon liraya yükseldiğini açıkladı.

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
67TakipçilerTakip Et
2,206TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...

Kuveyt Türk 3 Farklı İlde Gişe Yetkilisi Alımı Yapıyor!

Türkiye'de 300'den fazla şubesi olan ve 5000'den fazla da çalışanı olan Kuveyt Türk Katılım Bankası bünyesinde istihdam etmek için Gişe Yetkilisi alımı yapacağını duyurdu.