Ana SayfaDiğer İş İlanlarıKuvvet Komutanlıkları Öğretmen Astsubay Alımları Başladı!

Kuvvet Komutanlıkları Öğretmen Astsubay Alımları Başladı!
K

-

Kuvvet Komutanlıkları bünyesinde görev yapmak üzere öğretmen ve mühendis unvanlarında astsubay alımları yapılacak.

Astsubay Personel Alımı Başladı

Deniz Kuvvetleri, Kara Kuvvetleri ve Hava Kuvvetleri komutanlıklarında görev yapacak astsubay personel alımı kılavuzu yayınlandı. Kılavuzda yer alan bilgilere göre işe alımı kabul edilecek olan kişilerin öğretmen ve mühendis olmaları gerekiyor. Astsubay personel alımı iş başvurusu yapacak adaylar için belirlenen son başvuru tarihinin 31 Mayıs 2018 olduğu da bildirildi. Başvurular personeltemin.msb.gov.tr adresinden kabul edilecek. Astsubay alımları başvuru kılavuzu hakkındaki detaylar haberin devamındadır.

Öğretmen Astsubay Alımı Kılavuzu Detayları

Kamu astsubay alımı ile ilgili detayların bildirildiği başvuru kılavuzunda astsubay olmak üzere kimlerin başvuru yapabileceği, adaylarda aranan niteliklerin ve genel başvuru şartlarının neler olduğu, öğrenim ile ilgili şartlar, başvuruların nasıl ve ne zaman yapılabileceği, başvuruların ne gibi hallerde geçersiz kabul edileceği, başvuru sürecinde birlik komutanlıkları tarafından yapılacak olan işlemler, seçim aşamasının nasıl gerçekleşeceği, sınav sonuçlarının nasıl duyurulacağı gibi detaylar yer alıyor. Astsubay alımı sınavı ile ilgili başvuru kılavuzunda belirtilen tüm detayların dikkatlice okunması ve ona göre başvuru yapılması gerektiği de bildirildi.

Astsubay Alımı Sınavı Başvuruları

Astsubay alımı sınavı başvurusu yapacak olan adaylar sınav süreci ve sonrası ile ilgili sadece personeltemin.msb.gov.tr adresinden bilgilendirilecektir. Adayların posta adreslerine herhangi bir tebligat yollanmayacak olup, bu adresten sürecin takip edilmesi gerekmektedir. Astsubay alımı sınav başvurusu ile ilgili olan kılavuzda yer alan bilgilerin gerekli görülmesi halinde Milli Savunma Bakanlığı tarafından değiştirilebileceği de kılavuzda yer alan bilgiler arasında… Astsubay alımları ile ilgilenenler aşağıdaki bağlantıdan bu kılavuza ulaşabilir ve merak ettikleri tüm sorulara cevap alabilirler. Başvuru yapmadan önce kılavuzun incelenmesi gerekmektedir.

http://euygulama.dpb.gov.tr/dpb_web/menu/yeni_PDF.aspx?6ffb555f-deed-49e6-92df-157c007ff260

En güncel banka iş ilanlarını takip etmek ve sektörel blog içeriklerinden anında haberdar olmak için Instagram’da bizi takip edebilirsiniz.
www.instagram.com/bankaciyim

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
44TakipçilerTakip Et
2,385TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol