Ana SayfaGündemTCMB TL Uzlaşmalı Döviz Satım İhalelerini Açtı!

TCMB TL Uzlaşmalı Döviz Satım İhalelerini Açtı!

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

TCMB tarafından Türk Lirası uzlaşmalı vadeli döviz satım ihaleleri açıldı.

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası İki Farklı İhale Açtı

TCMB olarak bilinen Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından vadeli döviz ihaleleri açıldı. Döviz ihalelerinin Türk Lirası uzlaşmalı olduğu biliniyor. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün itibariyle 2 ayrı tarihte vadeye sahip olarak açılan Türk Lirası uzlaşmalı döviz satım ihalesinin açılacak olduğu dün bildirilmişti. İki ayrı vadeden birini Türk Lirası Uzlaşmalı ihalenin vadesi 1 olarak belirtildi. Aynı ihalede, ihale tutarı ise 300 milyon dolar oldu. İkinci Türk Lirası uzlaşmalı döviz ihalesinde ise vade 3 ay olarak belirtilirken, tutarın da 100 milyon dolar olduğu ilan edildi.

TCMB’nin İhaleleri Yıl Sonuna Kadar Devam Edecek

Türk Lirası uzlaşmalı döviz satım ihalelerinin yapılmasına 20 Kasım 2017 tarihinde başlanmasına Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından karar verilmişti. Merkez Bankası tarafından yayınlanan takvime göre 2018 yılının ikinci çeyreklik döneminin bitimine kadar 1 ay vadeli – 3 ay vadeli – 6 ay vadeli olmak üzere Türk Lirası uzlaşmalı döviz satım ihalelerinin yapılmasına devam edilecek.

TCMB Repo İhalesi Bugün Düzenlendi

Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası tarafından bugün miktar yöntemi ile tertiplenen vadesi 3 Temmuz 2018 tarihi olan repo ihalesi sayesinde piyasalara 19 milyar 999 milyon 999 bin 980 lira verdi. TCMB’nin bugün düzenlediği repo ihalesine 26 milyar 295 milyon liralık teklifin geldiği bildirildi. TCMB’nin miktar yöntemi ile düzenlediği ihale kapsamındaki en düşük faiz, ortalama faiz ve en yüksek basit faiz yüzde 17.75 oranında oldu. En düşük, ortalama ve en yüksek faiz oranı da yüzde 19.39 olarak gerçekleşti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...