Günümüzde pek çok insan, çeşitli ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına bankaların ihtiyaç kredisi ürünlerine başvuruda bulunmaktadır. Banka kredilerinden ihtiyaç kredisi ya da bunun gibi kredileri kullanırken, bankalar tarafından dosya masrafları uygulanmaktadır. Pek çok banka bahsi geçen bu masrafı tüketicinin kredisinden kesiyor olsa da, bazı bankalar dosya masrafı talep etmemektedir. 2019 masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalar ise şu şekildedir…

2019 Masrafsız İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

2019 masrafsız ihtiyaç kredisi veren bankalar, Ziraat Bankası, Denizbank, Şekerbank gibi bankalardır. Banka kredileri arasından Ziraat Bankası’nın tüketiciye sunmuş olduğu ihtiyaç kredisinde komisyon ücreti talep edilmeden ihtiyaçları karşılayabilme imkanı tanınmaktadır. Bu kredini en büyük özelliği ise tahsis ücreti alınmayan kredi olmasıdır.

Denizbank ise bin 500 TL’ye kadar olan kredilerin faiz uygulamamakla beraber dosya masrafı da talep etmemektedir. Öte yandan Şekerbank’ın masrafsız kredisi de emeklilere özel kullandırılan bir kredi türüdür.

Düşük Faizli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Banka faiz oranları, bankalara ve dönemlere göre değişiklik göstermektedir. Bazı bankalar çeşitli dönemlerde faiz kampanyaları düzenleyerek banka faiz oranlarını düşürmekte ya da yükseltmektedir. En güncel ve en düşük banka faizleri ise şu şekildedir; Ziraat Bankası tüketici Kredisi için yüzde 1,67, QNB Finansbank yüzde 1,87, Akbank yüzde 2,25, Garanti Bankası yüzde 2,09, Yapı Kredi Bankası yüzde 1,99, Enpara.com yüzde 2,07, ING Bank yüzde 1,74, Türkiye İş Bankası yüzde 1,80 civarında banka faizleri uygulamaktadır. Bahsi geçen bu banka faizleri kredini miktarına, vadesine ve tüketicinin puanına göre değişiklik gösterirken, buna göre en düşük ihtiyaç kredisi faiz oranları uygulayan banka ise Ziraat Bankası’dır.

Kefilsiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

En uygun kredi veren bankanın belirlenmesinde bankaların faiz oranları, dosya masrafları ve belge gibi taleplerinin yanı sıra kefil isteyip istememesi de etkin rol almaktadır. İlerleyen teknoloji ile beraber günümüzde pek çok banka düşük miktardaki krediler için kefil talebinde bulunmamaktadır. Bankaların kefil talep etmesi, ancak kredi başvurusunda bulunan kişileri kredi notuna göre değişiklik göstermektedir. Kredi notu iyi ve yüksek derece olan tüketiciler kefilsiz olarak CEPTETEB, QNB Finansbank, Enpara.com, Aktifbank gibi bankalardan ihtiyaç kredisi kullanabilmektedir.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın