Şekerbank’ın KOBİ Kredilerindeki Büyümesi Yüzde 28

0

Şekerbank’ın 30 Haziran dönemine ait konsolide olmayan mali tabloları açıklandı. Bu kapsamda bankanın 2. Çeyrek dönemdeki aktif büyüklüğü yıllık yüzde 21 oranında büyüyerek 32,6 milyar lira seviyesine çıktı. İlk 6 aylık dönemdeki net karı ise 71,4 milyon lira olarak açıklandı.

Haziran dönemi sonunda Şekerbank’ın toplam kredi hacmi 22 milyar lira seviyesine ulaşırken, yıllık KOBİ kredilerinin büyümesi ise yüzde 28 olarak açıklandı. Haziran sonunda bankanın mevduat büyüklüğü ise geçen senenin sonuna kıyasla yüzde 26 oranında yükselerek 21,4 milyar lira seviyesine ulaştı.

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Şekerbank Genel Müdürü Servet Taze, üretime destek verme misyonuyla kredilendirme politikasında önceliklerinin KOBİ ve çiftçiler olduğunu, ilk yarı bilançoda kredi portföylerinin yarısını çiftçi ve KOBİ’lere kullandırdıkları kredilerden meydana geldiğini, son 1 senelik süreç incelendiği zaman en çok kullandırdıkları kredilerin KOBİ kredileri olduğunu ve bunun kullandırma oranının yüzde 28 yükseldiğini söyledi.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın