Sigorta Acil Tedavi Sigortası Nedir? Kimler Faydalanabilir?

Acil Tedavi Sigortası Nedir? Kimler Faydalanabilir?

Acil Tedavi Sigortası Nedir? Acil Tedavi Sigortasından Kimler, Nasıl Faydalanabilir? Detaylar için Bankaciyim.net!

Son Güncelleme:

İnsanın başına yaşamı boyunca hiç beklenmedik zamanda, beklenmedik bir yerde kaza gelebilir. Bu kaderi değiştirmek insanoğlunun elinde değildir. Fakat insan bu gibi olaylara karşı, başına bir acil durum gelmeden gereken tedbirleri alması ve hayatını ona göre planlaması gerekmektedir. Bunlar arasında mesela arcının bakımlarını zamanında yaptırması, uykusuz yola çıkmaması veya dikkatini dağıtacak şeylerden kaçınması olabilir. Bütün bu tedbirlerin yanı sıra insan, sağlığı yerinde iken acil tedavi sigortası yaptırarak kazaların belki önüne geçemeyebilir ama kaza sonrası tedavi masraflarını karşılayabilir. Çünkü insanların her an bir yerlere koşturdukları bir ortamda kazaların önüne geçmek imkansız hale gelmektedir. Kimse benim başıma bir şey gelmez diyerek kendini bu gibi avantajlı sigorta hizmetlerinden muaf tutmamalıdır.

Acil Tedavi Sigortası Nedir?

Peki, acil tedavi sigortası nedir ve kimler faydalanabilir? Genellikle bu sigorta belli bir yaşı geçmemiş olan sağlıklı insanlara yapılan bir sigorta çeşididir. Bu yaş sınırı çoğunlukla 50 yaş olmaktadır. Sigorta yaptırmak isteyen kişiler hem bu yaş sınırını geçmemiş olmaları ve hem de Türkiye Cumhuriyeti sınırları içerisinde ikamet ediyor olmaları gerekmektedir. Sigorta şirketleri kendilerine ait acil tedavi sigortasını yaptırırlarsa diğer aile bireylerinin sigorta primlerinde de indirim sağlayabilirler. Acil tedavi sigortası yaptıran kişiler beklenmedik kazalar ve hastalıkların ortaya çıkması durumunda her türlü hastane ve tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır. Bu sigortayı yaptıranlar kalp krizi gibi beklenmedik bir anda gelen bir acil durumda ve kanser hastalarının da tedavi masrafları sigorta şirketi tarafından karşılanır.

Ayrıca acil tedavi sigortası sahipleri kendileri ve aile bireyleri için sağlık danışma hizmetlerini de ücretsiz alabilirler. Bu sigorta çeşidinin primleri de oldukça düşüktür. Ay içerisinde çok ufak primler ödeyerek bir sene boyunca acil hizmet alabilirler. Ayrıca bazı sigorta şirketleri kendi müşterilerine kimi sağlık kuruluşlarında kişiye özel avantajlar da sağlamaktadırlar. İnsanın her zaman cebinde tedavi masraflarını karşılayabilecek parası olmayabilir. Özellikle de acil olarak hastaneye kaldırıldığınızda ve tedavi masraflarının büyük miktarlar tuttuğu durumlarla karşılaşınca, acılarımız ile uğraşmaktan başka maddi sıkıntılar ile uğraşmamak için sigortalı olmak gerekir.

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,409BeğenenlerBeğen
6TakipçilerTakip Et
6,644TakipçilerTakip Et
13TakipçilerTakip Et
2,530TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler