Genelkurmay Başkanlığı 2019 Sözleşmeli Personel Alımları Kılavuzu Yayımlandı!

Genelkurmay Başkanlığı tarafından kamu iş ilanları niteliğinde 2019 yılında yapılacak sözleşmeli personel alımları kılavuzu yayımlandı.

0
genelkurmay-baskanligi-2019-sozlesmeli-personel-alimlari-kilavuzu-yayimlandi

Genelkurmay Başkanlığı tarafından kamu iş ilanları niteliğinde 2019 yılında yapılacak sözleşmeli personel alımları kılavuzu yayımlandı.

Genelkurmay Başkanlığı 2019 Sözleşmeli Personel Alımları Detayları

Kamu iş ilanları le ilgilenenlerin gözünden Genelkurmay Başkanlığı’nın yayımladığı 2019 Sözleşmeli Personel Alımı Kılavuzu’nın yayımlanmış olması kaçmadı. Kılavuzda kamuda sözleşmeli personel olarak çalışmak isteyenlerin bilmesi gereken tüm detaylar yer alıyor. Milli Savunma Bakanlığı bünyesinde sözleşmeli olarak görev yaprak kariyer planına devam edecek olan adaylar 29 Mart 2019 tarihine kadar başvuru yapabiliyorlar. İşe alınacak olan yeni personeller Genelkurmay Başkanlığı’nın Ankara’daki merkez teşkilatına çalışacak olup, sözleşmeli kamu personeli olacaklar. Adaylarda aranan şartların TC vatandaşı olması, 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nda belirtilen şartlara uygun olmaları, kamu haklarından hiçbir nedenle mahrum edilmiş olmamaları, belirtilen askerlik şartlarını yerine getiriyor olmaları, belirtilen suçlardan herhangi birinden hüküm giymemiş olmaları, 1 Ocak 1989 tarihinden sonra doğmuş olmaları, güvenlik araştırmasında haklarında bir sorunla karşılaşılmayacak olması,  görev yapmalarına engel bir akıl hastalıklarının bulunmaması gerekiyor.

Kamu Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları

Kamu sözleşmeli personel alımı için başvuru yapacak adaylar 29 Mart 2019 tarihine kadar personeltemin.msb.gov.tr internet adresinden başvurularını gerçekleştirebiliyorlar. Bu kanal haricinde posta yoluyla ya da bizzat yapılacak olan başvurular kabul edilmiyor. Başvurusu kabul gören adayların listesinin aynı adresten duyurulacağı belirtiliyor. Başvuru sahipleri sözlü sınava tabi tutulacak olup, sınav tarihleri de aynı yolla adaylara bildiriliecektir.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilanDetay.aspx?d9e79d5b-0a6e-4868-9c14-b295096dd6b7&kk=9440

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın