Emniyet Genel Müdürlüğü 3.000 Kadın Polis Alımı Yapacağını Duyurdu!

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kamu iş ilanları duyurusunda 3.000 polis alımı yapacağını bildirdi.

0
emniyet-genel-mudurlugu-3-000-kadin-polis-alimi-yapacagini-duyurdu

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından yapılan kamu iş ilanları duyurusunda 3.000 polis alımı yapacağını bildirdi.

3.000 Kadın Polis Kamuda İşe Alınacak

Polis Akademisi Başkanlığı’na bağlı olan Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde görev yapan ve 2017 ve 2018 yıllarında düzenlenen KPSS’ye katılmış ve istenen puan türlerinden yeterli puanı almış olan kişiler arasından 3.000 kişinin ataması yapılacak. Yapılan kamu iş ilanları duyurusunda istihdam edilecek polislerin hepsinin kadın olacağı bildirildi. Kadın polis alımı yapılacağı bildirilen duyuruya göre bu kişilerin 2.500’ünün üniversitelerin lisans bölümlerinden, 500’ünün de ön lisans bölümlerinden mezun olması şartı aranacak.

Kadın Polis Alımı Başvuruları Nasıl Yapılır?

Emniyet Genel Müdürlüğü’nde kariyer yapmak üzere görev almak isteyen ilgili şartları istene kadınların başvuruları 8 Nisan 2019 tarihinde alınmaya başlandı. Başvurular 22 Nisan 2019 tarihine kadar devam edecek olup, pa.edu.tr internet adresinden e – Devlet şifresi ile giriş yapmak suretiyle gerçekleştirilecek. Adaylar sınava tabi tutulacak. Sınavda başarı gösteren polisler Polis Meslek Eğitim Merkezlerinde eğitim görecekler. Eğitimlerini de başarıyla tamamlayanların atamaları gerçekleştirilecek.

Kadın Polis Başvurularında Hangi Şartlar Aranıyor?

Bu duyuru için başvuru yapacak olanların Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması, üniversite mezunu olması, 2017 – 2018 KPSS’ye girmiş olması, ilgili puan türlerinden duyuruda belirtilen puanları almış olması, 1 Ocak 1990 tarihinde ve sonrasında doğmuş olması, boyunun 162 santimetreden uzu olması, Beden Kitle İndeksi’nin 18 – 27 arasında olması, gerekli sağlık şartlarını taşıyor olması, silah taşımak ve silahlı görevde bulunmak için bir engelinin olmaması, kendisinin ve eşinin duyuruda belirtilen suçlardan ceza almamış olması, bir siyasi partiye üye olmaması, zararlı madde kullanımından tedavi görmemiş olması, hakkında yapılacak güvenlik soruşturmasında sorunla karşılaşılmayacak olması, kamudaki haklarından mahrum bırakılmamış olması gerekiyor.

Bu iş ilanı ilk olarak kamuilan.dpb.gov.tr’de yayınlanmıştır. İş ilanındaki değişiklik ve işe alım şartları tamamıyla ilgili kurumun inisiyatifinde olup, değiştirilme hakkı saklıdır. Aşağıda yer alan bağlantıyı kopyalayıp, tarayıcınızın adres çubuğuna yapıştırarak ilgili iş ilanının en güncel halini inceleyebilir, aynı zamanda ilana başvuru yapabilirsiniz. Bankaciyim.net’te yer alan diğer iş ilanlarını incelemek isterseniz banka iş ilanları, kamu iş ilanları ve diğer iş ilanları kategorilerini ziyaret edebilirsiniz.

kamuilan.dpb.gov.tr/ilan_menu.aspx?fd2a3737-2dd7-4db1-92e4-e8f24c4b1260

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın