Ana SayfaSigortaİş Bankasından Devlet Destekli Emeklilik Hesabı

İş Bankasından Devlet Destekli Emeklilik Hesabı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Türkiye iş bankası, ülkemizde en çok bilinen, köklü ve deneyimli bir banka olarak gösterilebilir. İş Bankası birçok avantajları ile müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor. Emeklilik hesabı dediğimiz kavramın amacı şudur ki: bireylerin gelir elde ettikleri dönemlerde belli kesintilerde bulunarak emekli oldukları zamanda da gelirlerini devam ettirmek. Bu olayı iş bankası, devlet desteği ile müşterilerine sunuyor. İş Bankası’nın emeklilik hesabına katılmak için, gerekli olan medeni haklara sahip olmak yetiyor. Ve bu sayede herkes İş Bankası’nın devlet destekli emeklilik hesabından faydalanabiliyor. Son derece güvenli olan bu sistem güçlü bir denetim mekanizmasına sahip bulunuyor. Bireysel emekliliğin önemi şuradan gelmektedir ki, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak olan emekli maaşları değişen şartlara uygun olamayabiliyor. Bu yüzden bireysel emeklilik daha da çok önem arz ediyor. Bu sistemi gelecekteki yaşamınız için hayat standartlarınızı arttırıcı bir etkisinin olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bu sistemi tek başına değil Sosyal Güvenlik Kurumuna ek bir destek olarak algılamanız gerekiyor.

Gerçekleştirilecek olan ödemelerde bir üst limit bulunmuyor. Fakat bir alt limit bulunuyor. Bu limit de asgari katkı payı tutarı olarak benimseniyor. Bireysel emeklilik şirketleri bireylere bazı kesintiler uygulayabiliyor. Şirketler sınırları aşmamak kaydı ile bu kesintileri farklı şekillerde de uygulayabiliyor. Bu kesintilerden bir tanesi fon toplam gider kesintisi başlığı altında yer alıyor. Bu kesinti; hisse ve diğer fonlardan, para piyasası ve kıymetli fonlardan, kamu sektörü, özel sektör ve karma sektör borçlanma araçlarından alınabiliyor. Bir diğer kesinti ise yönetim gider kesintisi ve giriş aidatı başlığı altında yer alıyor. Giriş aidatı sisteme girişin ilk aşamasında peşin olarak alınıyor. Eğer ödemeye ara verilirse bu takdirde sistem ek yönetim gider kesintisi tahsil edebiliyor.  

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.