Sigorta İş Bankasından Devlet Destekli Emeklilik Hesabı

İş Bankasından Devlet Destekli Emeklilik Hesabı

Son Güncelleme:

Türkiye iş bankası, ülkemizde en çok bilinen, köklü ve deneyimli bir banka olarak gösterilebilir. İş Bankası birçok avantajları ile müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor. Emeklilik hesabı dediğimiz kavramın amacı şudur ki: bireylerin gelir elde ettikleri dönemlerde belli kesintilerde bulunarak emekli oldukları zamanda da gelirlerini devam ettirmek. Bu olayı iş bankası, devlet desteği ile müşterilerine sunuyor. İş Bankası’nın emeklilik hesabına katılmak için, gerekli olan medeni haklara sahip olmak yetiyor. Ve bu sayede herkes İş Bankası’nın devlet destekli emeklilik hesabından faydalanabiliyor. Son derece güvenli olan bu sistem güçlü bir denetim mekanizmasına sahip bulunuyor. Bireysel emekliliğin önemi şuradan gelmektedir ki, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak olan emekli maaşları değişen şartlara uygun olamayabiliyor. Bu yüzden bireysel emeklilik daha da çok önem arz ediyor. Bu sistemi gelecekteki yaşamınız için hayat standartlarınızı arttırıcı bir etkisinin olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bu sistemi tek başına değil Sosyal Güvenlik Kurumuna ek bir destek olarak algılamanız gerekiyor.

Gerçekleştirilecek olan ödemelerde bir üst limit bulunmuyor. Fakat bir alt limit bulunuyor. Bu limit de asgari katkı payı tutarı olarak benimseniyor. Bireysel emeklilik şirketleri bireylere bazı kesintiler uygulayabiliyor. Şirketler sınırları aşmamak kaydı ile bu kesintileri farklı şekillerde de uygulayabiliyor. Bu kesintilerden bir tanesi fon toplam gider kesintisi başlığı altında yer alıyor. Bu kesinti; hisse ve diğer fonlardan, para piyasası ve kıymetli fonlardan, kamu sektörü, özel sektör ve karma sektör borçlanma araçlarından alınabiliyor. Bir diğer kesinti ise yönetim gider kesintisi ve giriş aidatı başlığı altında yer alıyor. Giriş aidatı sisteme girişin ilk aşamasında peşin olarak alınıyor. Eğer ödemeye ara verilirse bu takdirde sistem ek yönetim gider kesintisi tahsil edebiliyor.  

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

CEVAP VER

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

51,144BeğenenlerBeğen
7,221TakipçilerTakip Et
14TakipçilerTakip Et
2,496TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler