Ana SayfaSigortaİş Bankasından Devlet Destekli Emeklilik Hesabı

İş Bankasından Devlet Destekli Emeklilik Hesabı

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Türkiye iş bankası, ülkemizde en çok bilinen, köklü ve deneyimli bir banka olarak gösterilebilir. İş Bankası birçok avantajları ile müşterilerine hizmet sunmaya devam ediyor. Emeklilik hesabı dediğimiz kavramın amacı şudur ki: bireylerin gelir elde ettikleri dönemlerde belli kesintilerde bulunarak emekli oldukları zamanda da gelirlerini devam ettirmek. Bu olayı iş bankası, devlet desteği ile müşterilerine sunuyor. İş Bankası’nın emeklilik hesabına katılmak için, gerekli olan medeni haklara sahip olmak yetiyor. Ve bu sayede herkes İş Bankası’nın devlet destekli emeklilik hesabından faydalanabiliyor. Son derece güvenli olan bu sistem güçlü bir denetim mekanizmasına sahip bulunuyor. Bireysel emekliliğin önemi şuradan gelmektedir ki, Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak olan emekli maaşları değişen şartlara uygun olamayabiliyor. Bu yüzden bireysel emeklilik daha da çok önem arz ediyor. Bu sistemi gelecekteki yaşamınız için hayat standartlarınızı arttırıcı bir etkisinin olduğunu göreceksiniz. Ayrıca bu sistemi tek başına değil Sosyal Güvenlik Kurumuna ek bir destek olarak algılamanız gerekiyor.

  Gerçekleştirilecek olan ödemelerde bir üst limit bulunmuyor. Fakat bir alt limit bulunuyor. Bu limit de asgari katkı payı tutarı olarak benimseniyor. Bireysel emeklilik şirketleri bireylere bazı kesintiler uygulayabiliyor. Şirketler sınırları aşmamak kaydı ile bu kesintileri farklı şekillerde de uygulayabiliyor. Bu kesintilerden bir tanesi fon toplam gider kesintisi başlığı altında yer alıyor. Bu kesinti; hisse ve diğer fonlardan, para piyasası ve kıymetli fonlardan, kamu sektörü, özel sektör ve karma sektör borçlanma araçlarından alınabiliyor. Bir diğer kesinti ise yönetim gider kesintisi ve giriş aidatı başlığı altında yer alıyor. Giriş aidatı sisteme girişin ilk aşamasında peşin olarak alınıyor. Eğer ödemeye ara verilirse bu takdirde sistem ek yönetim gider kesintisi tahsil edebiliyor.  

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  63TakipçilerTakip Et
  2,248TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

  Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

  Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

  Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

  Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

  Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

  BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

  Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

  QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

  QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

  Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

  Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.