Ana Sayfa Gündem Emlak Katılım Tavan Onayı Aldı

Emlak Katılım Tavan Onayı Aldı

-

5 milyar lira değerindeki Emlak Katılım’ın yeni kira sertifikası ihraç tavanı onayı aldı.

Emlak Katılım’ın açıklamasında, kaynak çeşitliliği yaratılmasında önemli bir kaynak olan kira sertifikasının ihracına devam edildiği bildirildi. Beklenenin üzerinde bir taleple karşılaşıldığını ve şube ağına paralel bir şekilde SPK’dan 17 Eylül’de 5 milyar liralık yeni ihraç tavanı onayı aldı.

Banka, 12 adet kira sözleşmesinin ihracını gerçekleştirdi ve bunlardan 2 milyar 100 milyon liralık kaynak elde etti.

Emlak Katılım Genel Müdürü Nevzat Bayraktar, kira sertifikasının hem kendileri için hem de diğer katılım bankaları için oldukça önemli olduğunun altını çizerek, kira sertifikası ihracına devam edileceğini belirtti.

Ayrıca buradan elde edilen gelirin ülke ekonomisi için gelir kaynağı olduğunu ifade eden Bayraktar, “Nisan 2020’den bu yana 2 milyar 100 milyon TL tutarında 12 adet kira sertifikası ihracı gerçekleştirdik. Halihazırda ise yaklaşık 1 milyar 900 milyon TL’lik bir sukuk bakiyesi dolaşımda bulunmaktadır. Piyasaya nazaran daha uzun vadeli olarak gerçekleştirdiğimiz kira sertifikası ihraçlarımıza gelen yoğun talepten memnuniyet duyuyoruz.” açıklamasında bulundu.

Bayraktar, bankanın yüzde 100 bağlı ortaklığı bulunan iki adet varlık şirketi olduğunu belirterek, şirketlerden birisinin bankanın sukuk ihtiyaçlarını gidermek için kullanıldığını diğer şirketin ise üçüncü taraf kurumsal şirketlerin kira sertifikası ihracında kullanıldığını ifade etti.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Avatar
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Sosyal Medyada Aramıza Katılın

49,334BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
28TakipçilerTakip Et
2,406TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

En Yeni İçerikler