Ana SayfaGündemAkbank’tan Türkiye Ekonomisine 700 Milyon Dolarlık Kaynak

Akbank’tan Türkiye Ekonomisine 700 Milyon Dolarlık Kaynak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Bu içerikte neler var?

  Akbank’ın yenilediği sendikasyon kredisi ile uluslararası piyasalardan Türkiye’ye 700 milyon dolarlık destek sağladığı belirtildi.

  Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, 19 ülkeden 34 bankanın katılım gösterdiği ve başarıyla tamamlanan sendikasyon işlemiyle ilgili olarak açıklama yaptı. Binbaşgil, koronavirüsün ekonomiyi kötü bir şekilde etkilemeye devam ettiği şu günlerde piyasaların dövize ve likiditeye olan erişiminin gittikçe zorlaştığını belirtti. Tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiği şu günlerde bankanın sendikasyon işlemini başarıyla tamamladığını ifade etti. Önceki yılın sendikasyon işlemlerinde yer almayan Amerika, Asya, Avrupa ve Orta Doğu’dan 9 yeni bankanın katılımıyla toplamda 19 ülkeden 34 bankanın iş birliğinde 700 milyon dolarlık destek sağlandığını açıkladı. Sendikasyon işleminin Türk bankacılık sektörünün ikinci yarısındaki sendikasyon işlemlerine referans oluşturacağını sözlerine ekledi.

  Türk Bankacılık Sektörüne Destek Dün Olduğu Gibi Bugün ve Yarın da Devam Edecek

  Binbaşgil, piyasalardaki gelişmelerin gözlemlenerek esneklik sağlamak için sendikasyon kredilerine “akordeon” özelliğinin eklendiğini söyledi. Binbaşgil, “Bu yaklaşımımızla, sendikasyon sözleşmemizin imza tarihinden kredi çekiliş tarihine kadar, sendikasyona katılmak isteyen, ancak süre kısıtı nedeniyle kredi süreçlerini henüz tamamlayamayan bankaların da işlemimize katılmalarına fırsat tanıdık. Sağladığımız bu esneklik sayesinde, imzaladığımız tutarın üzerine kredi çekiliş tarihine kadar gelecek katılımlar da eklenecek ve sendikasyonumuzun nihai tutarı önümüzdeki günlerde belli olacaktır. Bu zorlu dönemde yatırımcıların sendikasyon kredimize gösterdikleri ilgi Akbank’a ve ülkemizin bankacılık sektörüne duyulan güvenin bir sonucudur.” açıklamasında bulundu.

  Türk bankacılık sektörüne olan desteğin kesintisiz bir şekilde süreceğinin altı çizildi.

  Orhan Babaeski
  Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
  Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

  Merak ettiklerini sormak için:

  Yorum alanını doldurun.
  Lütfen adınızı buraya yazın

  Aramıza Katılın

  48,216BeğenenlerBeğen
  11,397TakipçilerTakip Et
  64TakipçilerTakip Et
  2,239TakipçilerTakip Et
  0AboneAbone Ol

  Türkiye İş Bankası Kurumsal Müşteri İlişkileri Yöneticisi Alacak!

  Türkiye İş Bankası, banka iş ilanları kapsamında yayımladığı yeni bir ilanla personel alımı yapacağını...

  Fibabanka, Müşteri Hizmetleri Uzmanı Alımı Yapacak!

  Fibabanka, Çağrı Merkezi ve Müşteri Hizmetleri departmanlarında sürekli ve tam zamanlı istihdam etmek üzere banka personel alımı yapacak.

  Akbank, Müşteri İletişim Merkezi Yetkilisi Alımı Yapıyor!

  Türk bankacılık sektöründe akla gelen ilk isimlerden biri olan Akbank, yayınlamış olduğu bir ilan...

  Bankaların Çağrı Merkezi Bölümleri

  Bankaların çağrı merkezi bölümleri, kendi içinde de Çağrı merkezi teknik destek olan internet bankacılığı...

  Kredi Borcumu Ödeyemiyorum Ne Yapabilirim?

  Kredi Borcunda Yasal Süreç, Kredi Borcunu Ödeyemeyenlerin İzleyeceği Yollar, Kredi Borcu Zamanında Ödenmezse Ne Olur?, Kredi borcu

  Merkez Bankası Faiz Kararını Açıkladı: Politika Faizi Sabit Kaldı!

  Piyasalarda merakla beklenen Merkez Bankası faiz kararı açıklandı. Yapılan açıklamaya göre politika faizinde değişiklik yapılmadı.