Ana SayfaGündemAkbank’tan Türkiye Ekonomisine 700 Milyon Dolarlık Kaynak

Akbank’tan Türkiye Ekonomisine 700 Milyon Dolarlık Kaynak

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Akbank’ın yenilediği sendikasyon kredisi ile uluslararası piyasalardan Türkiye’ye 700 milyon dolarlık destek sağladığı belirtildi.

Akbank Genel Müdürü Hakan Binbaşgil, 19 ülkeden 34 bankanın katılım gösterdiği ve başarıyla tamamlanan sendikasyon işlemiyle ilgili olarak açıklama yaptı. Binbaşgil, koronavirüsün ekonomiyi kötü bir şekilde etkilemeye devam ettiği şu günlerde piyasaların dövize ve likiditeye olan erişiminin gittikçe zorlaştığını belirtti. Tüm dünyanın zorlu bir süreçten geçtiği şu günlerde bankanın sendikasyon işlemini başarıyla tamamladığını ifade etti. Önceki yılın sendikasyon işlemlerinde yer almayan Amerika, Asya, Avrupa ve Orta Doğu’dan 9 yeni bankanın katılımıyla toplamda 19 ülkeden 34 bankanın iş birliğinde 700 milyon dolarlık destek sağlandığını açıkladı. Sendikasyon işleminin Türk bankacılık sektörünün ikinci yarısındaki sendikasyon işlemlerine referans oluşturacağını sözlerine ekledi.

Türk Bankacılık Sektörüne Destek Dün Olduğu Gibi Bugün ve Yarın da Devam Edecek

Binbaşgil, piyasalardaki gelişmelerin gözlemlenerek esneklik sağlamak için sendikasyon kredilerine “akordeon” özelliğinin eklendiğini söyledi. Binbaşgil, “Bu yaklaşımımızla, sendikasyon sözleşmemizin imza tarihinden kredi çekiliş tarihine kadar, sendikasyona katılmak isteyen, ancak süre kısıtı nedeniyle kredi süreçlerini henüz tamamlayamayan bankaların da işlemimize katılmalarına fırsat tanıdık. Sağladığımız bu esneklik sayesinde, imzaladığımız tutarın üzerine kredi çekiliş tarihine kadar gelecek katılımlar da eklenecek ve sendikasyonumuzun nihai tutarı önümüzdeki günlerde belli olacaktır. Bu zorlu dönemde yatırımcıların sendikasyon kredimize gösterdikleri ilgi Akbank’a ve ülkemizin bankacılık sektörüne duyulan güvenin bir sonucudur.” açıklamasında bulundu.

Türk bankacılık sektörüne olan desteğin kesintisiz bir şekilde süreceğinin altı çizildi.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ticari Kredi Hesaplaması Nasıl Yapılır?

Ticari kredi, işletmelerin genişleme, ekipman yatırımı, stok finansmanı gibi çeşitli ihtiyaçlarını karşılamak için kullandığı...

Hayat Sigortası Kapsamı Nedir? Avantajları Nelerdir?

Hayat sigortası, sigortalı kişinin kendisini, yakınlarını çeşitli olumsuz durumlara karşı maddi olarak güvence altına...

TTNET Faturası Nasıl Ödenir ve Borç Öğrenme (ADIM ADIM)

İnternet erişimini sağlayan TTNET aboneleri için fatura ödeme ve sorgulama işlemleri artık çok daha...

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.