Alternatif Bank’tan KOBİ’lere 50 Milyon Dolar

0
Alternatif Bank’tan KOBİ’lere 50 Milyon Dolar

Alternatif Bank, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen özel sektör ve KOBİ’lere 50 milyon dolar tutarında kaynak sağlanacağını açıkladı.

Alternatif Bank, koronavirüsün KOBİ’ler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için EBRD ve IFC’nin hayata geçirmiş olduğu koronavirüs destek paketi kapsamında 50 milyon dolarlık kredi sağlandığını açıkladı. 25 milyon dolar tutarındaki kredi KOBİ’leri koronavirüsün olumsuz etkilerine karşı korumak ve onların bu süreçten en az maddi hasarla çıkması için kullanılacak. KOBİ’lerde böylece ticaretin devamlılığı sağlanacak.

Konu hakkında çeşitli açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, EBRD ve IFC ile uzun yıllardır devam eden iş birliklerinin olduğunu ve birlikte çeşitli projelere imza attıklarını söyledi.

Gür açıklamasında, “EBRD ve IFC’nin hayata geçirdiği Kovid-19 Destek Paketi’nin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Paket kapsamında sağladığımız 50 milyon dolar tutarındaki krediyle salgından etkilenen KOBİ’lerimiz ve özel sektörün ticari faaliyetlerini desteklemeye daha fazla katkıda bulunacağız” dedi. Koronavirüsün etkilerini azaltmak ve sektörlere finansman desteği verebilmek için bu iki kurumla anlaşmaya varıldığını da ekledi.

EBRD ve IFC ile uzun süredir devam eden iş birliğinin hem bankaya olan güveni arttırdığını hem de Türkiye ekonomisine katkı sağladığını belirten Gür, yeni anlaşma sayesinde her iki kurumla da olan iş birliğinin ve güvenin pekiştiğini sözlerine ekledi.

Gür, ekonomi için katma değer yaratan ve ülkemiz için daha iyi bir gelecek inşa etmeye inanan tüm işletmelere ilerleyen dönemlerde de finansman desteğinin süreceğini belirtti.

Avatar photo
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın