Ana SayfaGündemAlternatif Bank’tan KOBİ’lere 50 Milyon Dolar

Alternatif Bank’tan KOBİ’lere 50 Milyon Dolar

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Alternatif Bank, koronavirüs salgınından olumsuz etkilenen özel sektör ve KOBİ’lere 50 milyon dolar tutarında kaynak sağlanacağını açıkladı.

Alternatif Bank, koronavirüsün KOBİ’ler üzerindeki olumsuz etkilerini azaltmak için EBRD ve IFC’nin hayata geçirmiş olduğu koronavirüs destek paketi kapsamında 50 milyon dolarlık kredi sağlandığını açıkladı. 25 milyon dolar tutarındaki kredi KOBİ’leri koronavirüsün olumsuz etkilerine karşı korumak ve onların bu süreçten en az maddi hasarla çıkması için kullanılacak. KOBİ’lerde böylece ticaretin devamlılığı sağlanacak.

Konu hakkında çeşitli açıklamalarda ve değerlendirmelerde bulunan Alternatif Bank Genel Müdürü Kaan Gür, EBRD ve IFC ile uzun yıllardır devam eden iş birliklerinin olduğunu ve birlikte çeşitli projelere imza attıklarını söyledi.

Gür açıklamasında, “EBRD ve IFC’nin hayata geçirdiği Kovid-19 Destek Paketi’nin bir parçası olmaktan gurur duyuyoruz. Paket kapsamında sağladığımız 50 milyon dolar tutarındaki krediyle salgından etkilenen KOBİ’lerimiz ve özel sektörün ticari faaliyetlerini desteklemeye daha fazla katkıda bulunacağız” dedi. Koronavirüsün etkilerini azaltmak ve sektörlere finansman desteği verebilmek için bu iki kurumla anlaşmaya varıldığını da ekledi.

EBRD ve IFC ile uzun süredir devam eden iş birliğinin hem bankaya olan güveni arttırdığını hem de Türkiye ekonomisine katkı sağladığını belirten Gür, yeni anlaşma sayesinde her iki kurumla da olan iş birliğinin ve güvenin pekiştiğini sözlerine ekledi.

Gür, ekonomi için katma değer yaratan ve ülkemiz için daha iyi bir gelecek inşa etmeye inanan tüm işletmelere ilerleyen dönemlerde de finansman desteğinin süreceğini belirtti.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...