Param’dan İnsha’ya 23.2 Milyon Liralık Yatırım

0
Param’dan İnsha’ya 23.2 Milyon Liralık Yatırım

Param’ın, Albaraka Türk tarafından 2018 yılında Avrupa’da faaliyete geçirilen dijital banka insha’ya 23,2 milyon liralık yatırım yaptığı açıklandı.

Param hem kurumsal hem de bireysel tarafta para hesabı, fatura ödeme, para transferi, ön ödemeli kart ve sanal POS konularında faaliyet göstermektedir. Albaraka Türk’in 2 sene önce Avrupa’da hayata geçirdiği dijital banka olan insha’ya 232 milyon liralık değerlenme üzerinden 23,2 milyon liralık yatırım yaptığı belirtildi.

Albaraka Türk’ün dijital bankası insha, yaklaşık 2 senedir faaliyetlerini Almanya’da sürdürüyor. 43 bin üye, 400 binden fazla işlem ve 65 milyon Euro’yu aşan hesap hacmi ile göstermektedir. Dijital banka insha’nın ilerleyen dönemlerde diğer Avrupa ülkelerinde de faaliyete geçirileceği belirtiliyor.

Köklü Bir Bankanın İştirakine İlk Kez Yatırım Yapılıyor

Konu hakkında çeşitli açıklamalarda bulunan Param kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı Emin Can Yıldız, insha’nın 2 yıl gibi kısa bir sürede değerli bir noktaya geldiği belirtti. İnsha’nın hayallerine ortak olmaktan dolayı da oldukça mutlu olduklarını ifade etti. İnsha’nın hedeflerine, çizgine ve ekine inanç ve güvenlerinin tam olduğunu vurguladı.

Yıldız, “Yaptığımız bu yatırımla hem insha’nın hem de Param’ın Avrupa’daki açılımını daha da hızlandırmak istiyoruz. Öte yandan Türkiye’de ilk kez bir FinTech, köklü bir bankanın iştirakine yatırım yapıyor. Bunu gerçekleştirmek Türkiye FinTech ekosistemi için çok stratejik ve önemli bir gelişme. Bu yatırımın her iki taraf için de önemli getirileri olacağına inanıyorum” dedi.

Albaraka Türk Genel Müdürü Melikşah Utku ise Param’ın yatırımı sayesinde insha’nın gücünün daha da artacağını ifade etti.

Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın