Ana SayfaGündemİş Bankası’ndan Blockchain Teknolojisi ile Dış Ticarette Bir Adım Daha

İş Bankası’ndan Blockchain Teknolojisi ile Dış Ticarette Bir Adım Daha

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Blockchain teknolojisini ile dış ticarette ödeme garantisi veren ilk Türk bankası olan İş Bankası, ikinci pilot işlemini gerçekleştirdi.

Dış Ticarette İkinci Pilot İşlem

Türkiye İş Bankası, blockchain teknolojisini ile dış ticarette ikinci pilot işlemini gerçekleştirdi. Bahis geçen işlem, Marco Polo platformu üzerinden Sanko Holding – Süper Film, Brückner Group, Commerzbank, İş Bankası arasında gerçekleşti. İhracata yönelik üretimler gerçekleştiren Süper Film’in üretim fabrikalarına Almanya’dan makine parçası alımına ödeme garantisi sağlanan işlemlerle, verilerin eşlenmesi koşuluna bağlı olarak dağıtık defter teknolojisi ile ödeme garantisinden bahsedildi.  Fatura, yükleme belgeleri, vadeli ödeme ve bunların yanı sıra akıllı sözleşmelerin kullanılmasıyla ilk işlemlere bakıldığında daha karmaşık olan, evrak kontrol ve mutabakatların süreleri sebebiyle günler alacak bu işlem, blockchain ve DLT teknolojisinin sağladığı avantaj, hız ve kolaylık ile güvenle çok kısa zamanlarda halledildi.

Geçtiğimiz mayıs aylarında dış ticaretlerde blockchain kullanarak işlemlerini gerçekleştiren ilk Türk Bankası olarak dış ticaret finansmanında verilerin eşleşmesine bağlı, güvenilir ve daha hızlı bir süreci başlattıklarını söyleyen İş Bankası Genel Müdür Yardımcısı Şahismail Şimşek, “İkinci pilot işlemlerle, uluslararası ticaretin ve tedarik zincirlerinin blockchain teknolojisi üzerinden finansmanına yönelik çalışmalarımızı daha da geliştirerek devam ettirmekteyiz. Müşterilerimize yepyeni hizmetlerimizle hızlı, güvenilir ve daha kolay işlemlerle güzel deneyimler sunmanın gururunu yaşıyoruz.” cümlelerini kullandı.

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

0BeğenenlerBeğen
0TakipçilerTakip Et
68TakipçilerTakip Et
2,210TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Kripto Grafiklerini Anlama: Her Kripto Para Canlı Borsa Grafiklerini Aynı Gösterir mi?

Kripto para grafik analizi, kripto dünyasındaki tüccarlar ve yatırımcılar için temel bir beceridir. Bu...

Albaraka Türk Çağrı Merkezi Müşteri Temsilcisi Arıyor!

Albaraka Türk Katılım Bankası, banka personel alımları kapsamında yayınladığı iş ilanı ile İstanbul Ümraniye...

İmza Sirküsü ve İmza Beyannamesi: Fiyatları, Farkı, Örneği

İmza beyannamesi ile sirküsü çok fazla karıştırılan iki kavram. Günümüzde bu iki kavram birbirinin yerine kullanılmaktadır.

Kariyer Yolculuğu: Denizbank Kariyer ve Kariyer Planlaması!

Denizbank Kariyer basamaklarına adım atmanın bir diğer yolu ise staj programlarına katılmaktadır. Staj sonrasında adayların mezun olmaları halinde banka tarafından iş fırsatları doğar.

Lansman Ne Demek? Lansman Fiyat Avantajlı Mıdır?

Lansman Fransızca kökenlidir. Anlamı, tanıtım, ortaya çıkarma ya da tanıtma olarak bilinmektedir. Karşımıza genel olarak haberlerde ve televizyon reklamlarında çıkan lansmanla, piyasaya yeni çıkan bir ürünün satışa çıkmasında ya da bu ürünün tanıtımının yapılmasında sık sık karşılaşırız.

Fibabanka Lise Mezunu Engelli Memur Alımları Başladı!

Fibabanka tarafından yapılan banka personel alımları duyurusunda en az lise mezunu engelli memur alımları...