Ana SayfaKariyer11 Soruda MCSA Sertifikası

11 Soruda MCSA Sertifikası

Yayın tarihi:

Kategori:

Google Haberlere Abone Ol:

Farklı çeşitleri bulunan microsoft sertifikaları son zamanlarda oldukça popüler hale gelmektedir. Sunduğu avantajlar sebebi ile bu sertifikalara yönelim artmaktadır. Bankaların istediği sertifikalar arasında yer alan bu sertifikalar ne ifade etmektedir ve nasıl alınır?

MCSA Sertifikası Nedir?

Açılımı Microsoft Sertifikalı Sistem Yöneticisi olan MCSA sertifikası, microsoft yükleme, yapılandırma ve yönetme konularında çeşitli eğitimler alınmasının sonucunda, microsoft sertifika sınavları aracılığı ile alınmaktadır. Sınavdan başarılı olunması neticesinde de sistem yöneticisi olmaya hak kazanılmaktadır. Bu sertifika bilişim alanınca çalışmak isteyen kişiler için giriş seviyesindeki bir sertifikadır. Microsoft işletim sistemlerinin kurulum ve yönetimine dair bilgilerin öğrenildiği eğitimler sayesinde, girilen sınavda başarılı olunması sonucu sertifika alınmaktadır.

MCSA Eğitimi Hakkında Bilmeniz Gerekenler

MCSA eğitiminin temel amacı, bilişim sistemleri alanında görev almak isteyen kişilerin yetkinliğini arttırmaktır. Bu alanda gerekli bilgiler ile uzman kişiler yetiştirilmektedir. Ayrıca MCSA eğitimi alınması, daha ileri seviyedeki sertifikaların alınması için gereklidir. Dolayısı ile bu alanda çalışmak isteyen kişilerin öncelikli olarak MCSA eğitimi alması ve sonrasına bu alandaki microsoft sınavları ile bir başarı sağlaması gerekmektedir.

Eğitim programı kapsamında, farklı işletmeler kapsamında gerekli seviyede bilişim alt yapısını tasarlayabilen ve yönetebilen uzmanlar yetiştirilmektedir.

  • Eğitimin ilk aşamasında, en güncel işletim sistemi olan windows 10 ile alakalı bilgiler verilmektedir.
  • Eğitimin ikinci aşaması, temel network eğitimini içermektedir.
  • Son aşamada ise windows server 2016 alanında çeşitli uygulamalar, yönetim ve bakım hizmetlerine dair bilgiler sunulmaktadır.

MCSA Sertifikası Nasıl Alınır?

Farklı platformlarda MCSA eğitimleri mevcuttur. Satın alınan eğitim programına dair gerekli eğitim konularının öğrenilmesi sonucunda girilen microsoft sınavları ile gerekli başarının sağlanması yeterlidir. Bu sayede microsoft sertifikaları ile istenilen alanda çalışılabilmektedir.

MCSA Sertifikası Ne İşe Yarar?

Microsoft sertifika sınavları aracılığı ile alınan sertifikalar ile bilişim sistemleri alanında birçok farklı iş imkanı bulunmaktadır. Özellikle son dönemlerde cazip hale gelmeye başlayan bu alanda, bankalara birçok alım gerçekleşmektedir. Banka eğitimleri ve sigortacılık eğitimleri kapsamında da bu konulara değinilmektedir. Dolayısı ile bu anlamda bir işte görev almak isteyenler için oldukça gerekli bir sertifikadır. Banka için alınması gereken sertifikalar arasında yer alan bu sertifikalar ayrıca birçok avantaj sağlamaktadır.

MCSA Sınav Soruları Nasıldır?

Micosoft sertifika sınavları, oldukça zor ve kafa karıştırıcı sorulardır. Mevcut konular ile alakalı şaşırtıcı birçok soru bulunmaktadır.Sınavlar İngilizce olarak yapılmaktadır. Dolayısı ile istenilen başarının sağlanması için iyi bir İngilizce seviyesinde olunması çok önemlidir. Aksi halde hem yabancı dili çözmeye çalışmak hem de soruları anlamaya çalışmak zaman kaybı yaratabilmektedir. Ayrıca bu durumda pek çok çeldirici içeren sorularda yanlış yapma olasılığı da artmaktadır. Sınavlara hazırlanırken bu alandaki sorulara hakim olmak ve verilen eğitim dökümanlarına da iyi çalışmak gerekmektedir.

MCSA Sertifikası Başvurusu Nasıl Yapılır?

MCSA sertifika sınavına girip başarılı olunduktan sonra, microsoft adresinden belirttiğiniz adresinize Amerika veya Kanada’dan, unvanınızı belirten sertifika gönderilmektedir. Ayrıca her sınav için ayrı ayrı sertifika gönderilmemektedir. Eğitim ve kişilerin hak kazandı sertifikalar biriktirilerek en son yeterlilik sertifikası gönderilmektedir.

MCSA Sertifikası Almak için Neler Yapmalısınız?

Bankaların istediği sertifikalar arasında yer alan MCSA sertifikasını alabilmek için öncelikli olan ilgili eğitimi veren bir kurumdan eğitimi almak gerekmektedir. Sonrasında verilen eğitimlere katılarak, verilen kaynaklara doğru şekilde çalışmak önemli bir detaydır. Ayrıca sınavların ingilizce olduğu da unutulmamaktadır. Uluslararası geçerliliği olan bu sınavlar için İngilizce bilmek, kişiler için bu sınavlara hazırlanırken oldukça faydalı olacaktır.

MCSA Sertifikası Almak için Şartları Nelerdir?

MCSA sertifkası alabilmek için öncelikli olarak konuya dair eğitimin alınması gerekmektedir. Sonrasında ise banka eğitimleri, sigortacılık eğitimleri ve MCSA sınavından başarılı olmak gerekmektedir. Ayrıca bilişim sistemleri alanındaki meslek eğitini de benimsemek oldukça önemlidir. İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olmak da önemli bir koşuldur.

MCSA Sertifikası Fiyatları Ne Kadar?

MCSA eğitimlerinin fiyatları, sertifikanın alındığı yıla ve kuruma göre değişiklik göstermektedir. Ayrıca sertifika fiyatları da dolar üzerinden hesaplandığı için bulunulan döneme göre farklılık göstermektedir.

Sertifikanın Geçerlilik Süresi Ne Kadar?

Sınavlardan alınan puanların geçerlilik süresi 3 yıl olarak belirlenmiştir. Dolayısı ile sertifikaların da 3 yılda bir yenilenmesi gerekmektedir.

Uzaktan Eğitim İmkanı Var mı?

MCSA sertifika sınavlarına girmek için uzaktan eğitimlere katılma hakkı bulunmaktadır. Ayrıca eğitimlerde olduğu gibi sınavlar da uzaktan yapılabilmektedir.

Merak edenler için: Sigorta ve Bankacı Adaylarının Sahip Olmaları Gereken 25 Sertifika ve Eğitim

Orhan Babaeski
Orhan Babaeskihttps://www.bankaciyim.net
Bankacılık sektörünü yakından takip eden Orhan Babaeski, bankacılık kariyeri alanında yaptığı araştırmaları içerikselleştirmeyi sever. Güncellemeler ve banka haberlerini yakından takip eden Orhan, kendi yorumlarıyla birlikte gelişmelerden haberdar olunması için içerikler hazırlar.

Merak ettiklerini sormak için:

Yorum alanını doldurun.
Lütfen adınızı buraya yazın

Aramıza Katılın

48,216BeğenenlerBeğen
11,397TakipçilerTakip Et
63TakipçilerTakip Et
2,247TakipçilerTakip Et
0AboneAbone Ol

Ziraat Hayat ve Emeklilik İş Başvuruları

Türkiye'nin lokomotif kurumlarından olan Ziraat Grubu, emeklilik ve sigorta şirketi kariyer planlamaları iş başvuruları ve personel alımları hakkında merak ettikleriniz.

Türkiye’nin İlk Dijital Bankası Faaliyete Göstermeye Başladı!

Bugün itibariye Resmî Gazete’de yayımlanan bir karara göre Türkiye’nin ilk dijital bankası Hayat Finans...

Akbank Yarı Zamanlı Takım Arkadaşları Arıyor!

Akbank, banka iş ilanları kapsamında yayımlamış olduğu yeni bir ilanla yarı zamanları görevlendirmek üzere...

BDDK Onayladı: 2 Yeni Banka Kuruluyor!

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), Resmî Gazete’de yeni bir ilan yayımladı. Yayımlanan bu...

QNB Finansbank 11 Farklı İl için Banka Personel Alımı Yapıyor!

QNB Finansbank tarafından yapılan banka iş ilanları duyurusunda 11 farklı il için banka personel...

Banka Gişe Yetkilisi Ne İş Yapar? Görevleri Nelerdir?

Bankalar şube ağlarını genişlettikçe personel alımlarını da artırıyorlar. Banka iş ilanları yayınlanırken denk gelmişsinizdir gişe yetkilisi alımları ilanlarına. Başvuru yapmadan önce banka gişe yetkilisi ne iş yapar, görevleri nelerdir, bankaların aradığı kriterler nelerdir? Bunları bilmeniz gerekli.